Wydawnictwo Olesiejuk dla maciupkich i najmniejszych fanów książek;)
Nasze książki są otaczane czcią, traktowane z pietyzmem i mimo wielokrotnych lektur ich forma jest bez zarzutu;) Choć jak wiadomo - od reguły bywają wyjątki...;) W latach bardzo dziecięcych Starsza skonsumowała częściowo jedną lekturę. Były to "Małe stworzonka" z serii "Obrazki dla maluchów", za którą Wydawnictwo Olesiejuk jest uwielbiane przez rzesze małoletnich;) Owe małe stworzonka to ślimaki, mrówki, owady latające, pająki... Żartowaliśmy, że ten czyn był dowodem, iż Starsza jest otwarta na przeróżne potrawy i kuchnie wszelkich zakątków świata;) 

Każda z liczących osiem stron książeczek to okazja do poznawania świata: już trzymiesięczne maluchy mogą zatem "studiować" bardzo wyraziste ilustracje umieszczone w tytułach "Widzę to. Kwadraty" oraz "Widzę to. Kółeczka". Jako że zmysł wzroku takich maluszków nie działa jeszcze "idealnie", rysunki w pozycjach dla nich przeznaczonych muszą być w kontrastowych barwach, pozbawione drobnych detali. Dla nieco starszych pociech wydawnictwo proponuje dwie serie książeczek, dzięki którym mogą poznawać otaczający świat: "Czarne czy białe" to trzy tytuły, seria kolorowa to oprócz widocznych na fotografiach poniżej "Fioletowa książeczka" oraz "Zielona książeczka". Sympatyczne ilustracje autorstwa Joanny Babuli to połączenie różnych odcieni danego koloru, proste przedstawienia, gros rysunków to rzeczy bardzo bliskie maluchom - zabawki, ubranka, akcesoria, owoce. Są i zabawnie sportretowane zwierzątka, a w biało-czarnych książeczkach - zgodnie z tytułami - osoby bliskie maluchowi, przeróżne pojazdy oraz przedmioty, które dziecko może dostrzec w swoim otoczeniu - krzesełko, łóżeczko, wózek, butelkę...

Choć od niemowlęcych lat naszych dziewczyn nie minęło znowuż tak dużo czasu, to jednak takie publikacje wówczas nie istniały. Krążyły w sieci udostępniane na przeróżnych forach biało-czarne rysunki do wydrukowania - miały one stymulować rozwój wzroku, a także być swego rodzaju atrakcją - ale wiotkie kartki trzeba było gdzieś zaczepić, maluch nie mógł ich wziąć w rączki. Publikacje Wydawnictwa Olesiejuk w bardzo praktyczny i estetyczny sposób radzą sobie z niedomaganiami tamtych pierwowzorów;) 

Wracając do przywołanej na początku historii - te książeczki dla najmłodszych bywają często poddawane badaniom organoloeptycznym, malutkie łapki i buzie testują lektury na wszelkie sposoby, więc zdarza się, że wygląd tych publikacji zmienia się, czasem dochodzi do całkowitego "zużycia"... Zaletą nowych propozycji Wydawnictwa Olesiejuk jest także bardzo przystępna cena: wszak trudno ograniczać pociechy pragnące dogłębnie poznawać świat!

Polecam
Katarzyna


"Widzę to. Kwadraty", "Widzę to. Kółeczka"
"Czarne czy białe. Podróże", "Czarne czy białe. Osoby", "Czarne czy białe. Rzeczy"
"Wiem wszystko. Różowa Książeczka", "Wiem wszystko. Czerwona Książeczka", "Wiem wszystko. Żółta Książeczka", "Wiem wszystko. Pomarańczowa Książeczka", "Wiem wszystko. Niebieska Książeczka"
Ilustrator: Joanna Babula
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: książka całokartonowa
Liczba stron: 8
Format: 15,5x14,5 cm

Komentarze