"Pan Tygrys dziczeje" - wbrew regułom, w zgodzie z naturą!:)
Przeróżne konotacje ma to słowo: mówimy o „zdziczeniu obyczajów”, znamy wyrażenie „dzikość serca”, czasem określamy kogoś na poły żartobliwie „dzikiem”, a choć jest w tym i sympatia, to jednak dominuje nutka dezaprobaty. No cóż, bycie dzikim raczej nie jest uznawane ze coś pozytywnego… 

O tym, że może być inaczej, przekonuje nas Peter Brown oraz Pan Tygrys. Czy nie macie czasem ochoty zrzucić z siebie bagaż konwenansów? Czy nie jest cudownie przełamać rutynę, zadziałać niebanalnie, nie patrzeć na to, co myślą inni? Lato to doskonała pora na to;) 

Jeżeli nie wiecie, dlaczego warto to zrobić, zajrzyjcie do książki „Pan Tygrys dziczeje”! To oczywiste, że działając zgodnie ze schematami, postępując przewidywalnie nie jesteśmy kreatywni, nie tworzymy niczego zaskakującego, niebanalnego. Co więcej – taka unifikacja sprawia, że zatracamy naszą osobowość, naszą unikalność. 

Pan Tygrys dziczeje, co nie podoba się innym mieszkańcom bardzo uporządkowanego, jak spod linijki wyglądającego miasta. Zgodnie z sugestią udaje się do miejsca wprost dyszącego dzikością;) Jest tu cudownie, ale przyjaźń ma swoje prawa… W pewnym momencie zaczynamy tęsknić za osobami, z którymi łączą nas te szczególne więzi… 

Czy można być jednocześnie dzikim i „nie-dzikim”? Owszem! Tę pozorną sprzeczność można szczęśliwie połączyć w jedno! Pokazuje nam to Pan Tygrys i jego przyjaciele. To bardzo krzepiąca myśl – i inspirująca! Warto zatem wcielić ją w życie, spróbować niekonwencjonalnych połączeń w każdej dziedzinie – podczas zabaw, zestawiania ubiorów, tworzenia nowych potraw, w czasie działań plastycznych, w codziennym życiu, także tym „dorosłym”, by nie zaśniedzieć;), by nie zdusić swych pasji, swej unikatowej osobowości.

Książka Petera Browna zachwyca pomysłem przekazanym w lekki, niebanalny sposób oraz uroczymi ilustracjami. Młodszym spodobają się zapewne zwierzęcy mieszkańcy miasteczka, a wszyscy docenią inspirujące przesłanie – by wyluzować nieco, by odrobinkę zdziczeć  – nie tylko latem!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki 

Autor, ilustrator: Peter Brown
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
Format: 22x22
ISBN: 978-83-10-12831-7


Komentarze

  1. Mnie się dzikość i obalanie niektórych reguł bardzo podoba:) A ta książka pokazuje, że warto czasem podjąć wyzwanie wbrew innym, by zmienić siebie i wpłynąć na innych.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)