"Poldi i Poli na wielkim przyjęciu urodzinowym" - pomoc babci to ważna sprawa, a wyszukiwanka to świetna zabawa!:)
Nie pomylę się chyba, że jak Polska długa i szeroka każdy szuka kawałka cienia, odrobiny wody, po prostu - ochłody! Ależ się pięknie wakacje zaczęły! Choć chwilami... No właśnie - te odrobinę zbyt egzotyczne upały mogą być nieco męczące.  Zatem warto gdzieś w plenerze szukać bardziej sprzyjających warunków niż oferują rozgrzane mury miasta. Mamy też niezachwianą pewność, że sprawdzą się doskonale lektury o nieco chłodniejszym "klimacie";) - zapewne urocza, bardzo liczna czeredka pingwinów to bohaterowie, którzy mogą przynieść nam nieco orzeźwienia;)

Ach, pingwiny! Jakże lubiane są w naszym domu - począwszy od zamierzchłych czasów, gdy to nazywane były "pibinami";) Do dziś gorące uczucie do tych pochodzących z bardzo zimnych stron ptaków nie słabnie. Bo też są niezwykłe te ptaki tak zabawnie poruszające się na lądzie, a tak sprawne, pełne gracji i energii w wodzie. Zachwyca troska z jaką opiekują się swoim potomstwem - i to w bardzo partnerski sposób - bo nie tylko mamusie, ale i tatusiowe dbają o jajko trzymając je i wysiadując na stopach, a potem o malucha - puchatą, wzruszająco nieporadną kuleczkę;) 

Proponujemy Wam zatem bardzo dużą porcję orzeźwienia!:) To naprawdę imponująca rozmiarami pozycja, ale nic w tym dziwnego - w końcu zmieszczenie całej olbrzymiej rodziny pingwiniej to nie lada wyzwanie. Dlatego i dom musi być duży, i książka pokazująca go również! 

Okazja jest szczególna - nestorka rodu świętuje dziewięćdziesiąte urodziny, dlatego na uroczystość tę przybyło mnóstwo gości. Jak się okazuje, pingwiny to bardzo energiczne, pełne pomysłów istoty, zatem w oczekiwaniu na początek imprezy, pamiątkowe zdjęcie, które ma być zrobione oraz wizytę burmistrza mającego złożyć jubilatce życzenia goście zajmują się przeróżnymi sprawami: sprzątają i bałaganią, bawią się, czytają, uprawiają sporty, śpiewają, jedzą, przebierają się... O, właśnie - to bardzo istotny element przygotowań do wielkiej urodzinowej imprezy - jej uczestnicy oraz najważniejsza osoba - kończąca dziewięćdziesiąt lat babcia Poldiego pragną wybrać niebanalne, kolorowe, oryginalne, zaskakujące stroje. A nie jest to łatwe, zwłaszcza dla jubilatki, która musi skompletować swój piękny ubiór - bo jego barwy są niezwykle kuszące także dla cioci Esmeraldy... 

Na szczęście mały Poldi z wielkim poświęceniem szuka kolejnych elementów garderoby babci, o których starsza pani sobie co i rusz przypomina. Na dodatek nie jest osamotniony w swych poczynaniach - dzielnie pomaga mu mieszkający po sąsiedzku krokodylek Poli, który przynosi wrzucony przez pomyłkę do jego skrzynki pocztowej list adresowany do babci pingwinowej. Od przedpokoju, poprzez kuchnię, salon, przydomowy ogród, pokój muzyczny, strych, bibliotekę, łazienkę, jadalnię i piwnicę prowadzą drogi poszukiwaczy sukienki, skarpetek, kaloszy, korali, torebki... My też wśród tego mnóstwa postaci, szczegółów, przedmiotów, zabawnych scenek możemy odszukać ciocię Esmeraldę, która o krok wyprzedza bohaterów i znajduje kolejne części urodzinowego stroju babci. Na szczęście oddaje je, babcia może wystroić się zgodnie z planem, a ciocia znajduje inny, bardzo intrygujący, niezwykły ubiór;) 

Nas oczarował pokój Poldiego - ileż tu niezwykłych rzeczy, jakie możliwości wymyślania ciekawych zajęć! Dziewczyny stwierdziły zresztą, że w całym domu widać, że pingwiny świetnie się bawią (to specyficzne określenie na przedurodzinowy bałagan;)), ale szczególnie dobrze tę świetną zabawę widać w pokoju Poldiego!:) 

Cała historia kończy się pomyślnie, możemy poznać przeróżne pomysły dotyczące pingwinich przebrań - może i zainspirować się nimi;) Zabawna książka, z mnóstwem szczegółów, zaskakujących nawiązań, intrygujących scenek - spodoba się Wam na pewno. A sądzimy - w myśl słów Henryka Sienkiewicza: Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie – w każdym razie wygra. - że lektura ta pozwoli zapomnieć o tropikalnych upałach, bo o zaczytanie/zapatrzenie/pochłonięcie w tym przypadku nietrudno!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Poldi i Poli na wielkim przyjęciu urodzinowym"
Autor: Christian Jeremies, Fabian Jeremies
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 27,5 x 34,5 cm
ISBN: 978-83-63010-56-0


Komentarze