"Apostołowie miłosierdzia" - postacie niezwykłe, portrety niebanalne...Trzy portrety, trzy różne postacie, rozmaite koleje życiowe, ale jest coś, co łączy świętego brata Alberta, świętą Faustynę oraz świętego Jana Pawła II - wszyscy troje poświecili życie Bogu, ale i służbie bliźnim, swym życiem dowodzili, że miłosierdzie, pomoc potrzebującym, skromność i przebaczenie to zasady, którym warto podporządkować się, które nadają sens naszym działaniom, naszemu ziemskiemu bytowaniu.

Rymowane opowieści autorstwa Elizy Piotrowskiej to wierny i oparty na faktach wizerunek portretowanej osoby - od narodzin, poprzez dzieciństwo, młodość, aż do wieku bardziej zaawansowanego, aż do kresu ziemskiej egzystencji. A choć to wierszowane biografie osób niezwykłych, bo świętych, to mamy poczucie, iż są one nam bliskie: i to zarówno dzięki ich osobowości, zasadom, którymi kierowały się w życiu, ale także i sam sposób przekazu jest sympatyczny, przyjazny: autorka przywołuje zabawne anegdotki, pisze prosto, klarownie, ale potrafi też wzruszyć. Do tego prosta forma ilustracji świetnie trafia do najmłodszych odbiorców, choć pewnie dopiero czterolatki i oczywiście starsze pociechy będą potrafiły skupić się na dość długiej jednak opowieści. Zawsze jednak istnieje możliwość podzielenia lektury na części, przypomnienia tego, czego dowiedzieliśmy się już o bohaterze i dalszego poznawania jego dziejów kolejnego dnia.

Ci, którzy od dłuższego czasu są wiernymi czytelnikami serii "Święci uśmiechnięci", mają na pewno w swych zbiorach tytuły tworzące niniejszy tom. W książce "Apostołowie miłosierdzia" znajdziemy portrety świętego brata Alberta, świętej Faustyny oraz Ojca Świętego, Jana Pawła II, kanonizowanego półtora roku temu. Dlatego to dobra propozycja dla rozpoczynających kolekcjonowanie pozycji z tej serii. Ale jeden tom to także niższa cena, zatem jeśli mamy tylko jeden z portretów, wówczas warto dokupić niniejszą książkę, a swoją przekazać komuś, kto jeszcze ze "Świętymi uśmiechniętymi" nie miał okazji zawrzeć znajomości!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Apostołowie miłosierdzia"
Autor i ilustrator: Eliza Piotrowska
Wydawnictwo Św. Wojciech
Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
Format: 19,5x19,5 cm
ISBN: 978-83-7516-926-3

Komentarze