"Puzzle podróżnicze" - rozrywka, pasja, wiedza...
Bardzo często jakaś lektura staje się początkiem wielkiej pasji. I niekoniecznie chodzi tu o stricte encyklopedyczną pozycję, która rozbudzi zainteresowanie tematem - często jest właśnie odwrotnie: fabularna, wciągająca opowieść, zawierająca ciekawe informacje na jakiś temat tak zaintryguje, że sięgamy po kolejne źródła, zgłębiamy temat. I oto niepostrzeżenie stajemy się specjalistami w danej dziedzinie! 

Na pewno takim kuszącym, wciągającym tematem są podróże. Ich porywające opisy potrafią zapaść w pamięć i być początkiem "podróżniczego bzika";) Ale cóż w tym dziwnego? Ciekawią nas zwyczaje ludzi żyjących w innych zakątkach kuli ziemskiej, egzotyczne zwierzęta i piękne krajobrazy zachwycają - takie wyprawy to coś wspaniałego! A dziś, gdy możliwości podróżowania są tak różnorodne i relatywnie dość dostępne, zrealizowanie tych marzeń może być tylko kwestią czasu!

Dziewczynki są wielkim fankami małej reporterki - Neli, ale to nie jedyna inspirująca podróżniczka! Olbrzymią popularnością cieszy się Beata Pawlikowska - autorka inspirujących poradników, podróżniczka, dziennikarka, pisarka. Jej publikacje adresowane są do nieco starszych odbiorców, ale najmłodsi mogą poznać tę niezwykłą osobę za pośrednictwem innego jej projektu: Wydawnictwo Edipresse Książki proponuje niebanalny sposób poznawania ciekawych zakątków świata - i to do tego w bardzo sympatyczny sposób! Autorska kolekcja "Puzzle podróżnicze" to propozycja już dla kilkulatków i na pewno warto po nie sięgnąć. Jeśli chcemy znaleźć układanki dla naszych pociech i przeglądamy ofertę w księgarniach czy sklepach z zabawkami, to z całą pewnością możemy dojść do wniosku, że znalezienie czegoś niesztampowego nie jest łatwe. Rządzą bajki - te najnowsze, te nieco starsze, znane z telewizyjnych kanałów dla najmłodszych, z sal kinowych. Ich układanie to pewnie i miła rozrywka, ale zdecydowanie lepiej będzie sięgnąć po puzzle z autorskiej kolekcji Beaty Pawlikowskiej. Dlaczego? Bo wiąże się to z mnóstwem pytań!;) A te pytania, odpowiedzi na nie pozwalają poznać świat, dowiedzieć się czegoś nowego, ciekawego, czas spędzony na zabawie owocuje i procentuje! 

Co robi ta dziewczynka? Czemu hamak wisi na tarasie, a nie w ogrodzie? Co ma na rękach? I co to jest ta "dżungla amazońska" - bo taki właśnie tytuł noszą te puzzle: "Popołudnie w dżungli amazońskiej"? To, że znajduje się ona w Brazylii, widać na pierwszy rzut oka, bo obok fotografii jest fragment mapy, ale jak to daleko od Polski? Wyciągamy zatem atlas, sprawdzamy, szukamy zdjęć dżungli - ale tu wystarczy tylko zeskanowanie wierzchu pudełka, by móc zobaczyć Amazonię! Jeśli wciąż czujemy niedosyt - zajrzyjmy na stroną autorki, tu także znajdziemy wiele fotografii, również z Kolumbii i Brazylii, ale i z mnóstwa innych niezwykłych, pięknych miejsc. 

A inne puzzle przeniosą nas w kolejne zakątki kuli ziemskiej: do Indii, Kambodży, Peru, Japonii... Inne ciekawe miejsca zobaczymy na kartonikach do gry memory - to następna kolekcja autorska stworzona przez Beatę Pawlikowską (a w niej: "Cuda Świata", "Owoce Świata", "Smaki Świata" oraz "Język angielski"). 

Polecamy
Katarzyna i Starsza
"Puzzle podróżnicze - BRAZYLIA"
Autor: Beata Pawlikowska
Fotografie: Beata Pawlikowska
Format puzzli: 33 x 22 cm
Format pudełka: 285 x 189 x 39 mm
Liczba elementów: 60Komentarze