"Królestwo zwierząt. Kolorowanie i bazgranie" - dla małych artystów zakochanych w przyrodziePięknie się prezentuje ta książka - dosłownie i w przenośni;) - czyli jest atrakcyjna wizualnie, ale także może stać się wymarzonym prezentem. I to zarówno dla obdarowanego, jak i ofiarodawcy;) Gdy śniegu jak na lekarstwo, kiedy wieczory długie, a na przykład "nadwornego czytacza" gardło od paru dni boli, wówczas świetnie sprawdzą się takie pozycje jak "Królestwo zwierząt"!

Zwierzęta to pasja współdzielona przez najmłodszych - to znaczy już i tych małych, najmniejszych elektryzują wszelkie okazy fauny, z czasem okazuje się, że bardzo chce się posiadać jakiegoś własnego pupila, programy przyrodnicze przykuwają uwagę, wiele pytań pociech dotyczy tego jak się odżywiają, jak zachowują, gdzie żyją rozmaite gatunki zwierząt. Zoologia to niezaprzeczenia intrygująca dziedzina nauki i wielu takich nieletnich zoologów potrafi na długo zatopić się w lekturze książki dotyczącej ulubionego tematu czy też ze skupieniem pochylić się nad albumami. A twórcze działania zahaczające o tę pasję również są w cenie. Do tego jeśli pociecha ma pewne zacięcie artystyczne, wówczas doceni niewątpliwie "Królestwo zwierzą. Kolorowanie i bazgranie"!

Sięgając po tę książkę przygotujmy się na bardzo szeroką gamę okazów fauny: począwszy od legendarnego smoka, poprzez zwierzęta egzotyczne i nieco nam bliższe, od osobników o imponujących rozmiarach do malutkich - owadów, stworzeń wodnych, są ssaki i ptaki, zwierzęta z gorących stron i z krain skutych lodem - podsumowując: prawdziwe królestwo zwierząt!

Dodajmy jeszcze tylko "dla porządku", że nie do końca zgadzamy się z ostatnim słowem tytułu - bo bazgranie kojarzy się raczej z nieprzemyślanym, bezładnym machaniem przypadkowo chwyconą kredką. A jednak warto pogłówkować nad doborem kolorów, poświęcić nieco czasu na zestawienie barw, starannie wypełnić kontury. To oczywiście zadanie dla cierpliwych, dla tych, którzy nie zniechęcają się powolnym postępem w powstawaniu pracy - na pewno nagrodą będzie końcowy efekt, stworzenie ilustracji jedynej w swoim rodzaju, naznaczonej smakiem i upodobaniami kolorystycznymi małego artysty.

"Królestwo zwierząt" to nie klasyczna kolorowanka, zatem nie musimy kurczowo trzymać się "naturalnej" gamy barw. Owszem, może ona być inspiracją, ale równie dobrze mogą one nas skłonić do naśladownictwa natury (choćby częściowego) lub być punktem wyjścia do własnych poszukiwań. Ilustracje są na tyle realistyczne, byśmy nie mieli wątpliwości, jaki to gatunek zwierzęcia został przedstawiony, a jednocześnie są one pełne niezwykłości, niebanalnych rozwiązań, fantazyjnych wzorów. 

Warto zatem poprosić Mikołaja o zestaw dobrych kredek i puścić wodze fantazji, pobawić się zestawieniami kolorystycznymi, stworzyć nietuzinkowy świat fauny, w którym wszystko jest możliwe...

Polecam
Katarzyna

"Królestwo zwierząt. Kolorowanie i bazgranie"
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 21,5x28,5 cm
ISBN: 978-83-274-3974-1
Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)