"Księga tysiąca pomyłek" - wesoła zabawa w tropicieli;)Świat na opak, zabawne przejęzyczenia, omyłki, które wywołują wybuchy śmiechu - to bardzo cieszy najmłodszych. Rodzice wiedzą o tym doskonale - wszystkie publikacje tego typu są przez pociechy przyjmowane z wielkim entuzjazmem, dlatego też kultowa już seria autorstwa Ralfa Butschkowa spotkała się z tak ciepłym przyjęciem. Książki "Coś tu nie pasuje!" oraz "Coś tu się nie zgadza!" również wydane przez Debit to pozycje bardzo poszukiwane, ale no właśnie - skoro tak są pożądane, to niechętnie się z nimi właściciele rozstają. Bywa także tak, że użytkowane przez czas jakiś, niekiedy przez parę pociech, są w nieco gorszej kondycji, gdyż w ferworze zabawy nietrudno o uszkodzenia...

A radość podczas lektury, oglądania ilustracji i wyszukiwania pomyłek jest wprost nie do opisania! Ile emocji budzą zabawne rysunki, na których coś jest do góry nogami, czegoś brakuje, czegoś jest zaś w nadmiarze! Ci, którzy ze smutkiem przyjmują te słowa, bo nie udało im się zdobyć legendarnych pozycji niemieckiego grafika i ilustratora, niech się dłużej nie martwią - bo oto dzięki Wydawnictwu Debit wszystkie dzieciaki mogą cieszyć się odkrywaniem pomyłek w nowej publikacji autorstwa Silke Moritz i Achima Ahlgrimma. Autorzy są małżeństwem, mają dwie córki i mnóstwo zabawnych pomysłów;) Nie wierzycie? Spójrzcie na kilka stron z tej książki! 

Ileż tu się dzieje! Jaki niebanalny duet bohaterów prowadzi nas przez kolejne przygody: mag Zachariasz i jego wierny towarzysz, biały królik, który i mówić umie, i ma mnóstwo dobrych rad, od pierwszych stron zjednują sobie naszą sympatię. Muszą poradzić sobie w wielu trudnych sytuacjach, rozwiązać kilka zagadek, wytropić parę psotnych osobników, naprawić to, co czarami zostało przewrotnie zmienione...

Małoletni odbiorcy bardzo ekscytują się możliwością wytropienia tych przeinaczeń, z niecierpliwością zaglądają na kolejne strony, lustrują wnikliwie każdy narysowany element, by nic nie umknęło uwadze, no i oczywiście prześcigają się we wskazywaniu pomyłek: "Tu!", "I tu", "Tutaj!", "Ja to pokazywałam", "Widzę kolejne!" - lektura tej książki jest bardzo głośna, zatem raczej przed snem po nią nie sięgajcie, bo działanie będzie całkowicie odwrotne...;)

Polecamy ją więc na długie wieczory - które teraz zaczynają się już w okolicach godziny szesnastej... Świetnie sprawdzi się w weekendy, gdy pogoda nie sprzyja spacerom, rozbawi ponuraków, rozproszy smutny nastrój, pozwoli wspólnie bawić się starszym i młodszym. Pomyłek jest tak wiele, że nie znudzi się ta pozycja i po kilku seansach czytelniczych. Można też podjąć wyzwanie i znaleźć je wszystkie, choć my na razie cieszymy się samym wyszukiwaniem, bo już i doliczenie do 250 czy nawet 280 to niełatwa sprawa dla dziewczyn. Ale właśnie - przyjdzie na to czas, bo nie wątpimy, że tak książka na długo zajmować będzie córki, że będzie wciąż je bawić!

Polecamy - także jako niezawodny prezent dla najmłodszych i nieco starszych - tym bardziej, że i opowieść świąteczna, z Mikołajem w roli głównej znalazła się w tej książce.

Katarzyna i dziewczynki


"Księga tysiąca pomyłek"
Autor: Silke Moritz
Ilustrator: Achim Ahlgrimm
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: twarda
Liczba stron: 120
Format: 21x28 cm
ISBN: 978-83-8057-031-3


Komentarze