facebook

Kobietnik - inna bajka

"W fabryce ludzkiego ciała" - poznajcie lepiej samych siebie;)Ależ dobrze jest mieć w rodzinie lekarza!;) Albo choć biologa-pasjonata, który wyjaśni wszelkie wątpliwości najmłodszych związane z budową i funkcjonowaniem naszego organizmu, a jest ich tak wiele, że rodzice niezbyt z tymi zagadnieniami mający do czynienia niekiedy nie potrafią "z marszu" odpowiedzieć na pytania Starszej. Zatem taka lektura jak "W fabryce ludzkiego ciała" to niezbędna pomoc - właściwie dla każdego! (Naprędce znaleźliśmy chociażby informację, dlaczego mocz ma żółty kolor!)

Autor wpadł na ciekawy pomysł, by przedstawić procesy zachodzące w naszym ciele, to, jak funkcjonują narządy, jak działają układy - posłużył się porównaniem do ludzkiego organizmu do fabryki, co istotnie jest trafną analogią - podobieństwa są widoczne: wszak tak wiele się dzieje w naszym ciele, wszystkie procesy są idealnie zsynchronizowane, jest zawiadujący wszystkim szef, jeden "wydział" nie może istnieć bez drugiego, są od siebie zależne, zespolone, tworzą całość, a gdy gdzieś coś szwankuje, to i cały organizm/fabryka nie może osiągnąć pełni swoich możliwości.

Na niespełna pięćdziesięciu stronach zostały przedstawione zostały narządy i układy, skóra i układ kostny, informacje dotyczące rozmnażania oraz rozwoju nowego organizmu. Na zakończenie możemy jeszcze przestudiować dwie strony zawierające masę ciekawostek o naszym ciele, a pomocny indeks ułatwi nam znalezienie potrzebnych informacji - jeśli książkę tę potraktujemy jako leksykon.

Ci, którzy są fanami serialu "Było sobie życie", może dostrzegą pewne analogie, jednak w przypadku książki Dana Greena nasz organizm został zaludniony;) przez masę sumiennych pracowników w roboczych strojach, którzy niestrudzenie wykonują przydzielone im zadania - wszak nawet w czasie snu czy odpoczynku w naszym ciele wiele się dzieje! Każda z tych istot komentuje swoje działania, poznajemy także ich myśli, zatem wszystkiego, co dotyczy naszego ciała dowiadujemy się właśnie za pośrednictwem specjalistów w swojej dziedzinie. 

Książek o podobnej tematyce znajdziemy więcej, dlaczego zatem warto sięgnąć po pozycję sygnowaną przez Wydawnictwo Olesiejuk? Najważniejszy argument to właśnie sposób przedstawienia tematu - to nie skomplikowany, długi wykład, ale krótkie informacje przekazane w wypowiedziach małych pracowników fabryki - procesy zachodzące w naszym organizmie podzielono na etapy, zatem poznajemy takie małe porcje wiedzy, dodatkowo zostały one klarownie, prosto sformułowane, ważniejsze pojęcie zostały pogrubione, na każdej rozkładówce znajdziemy też swego rodzaju "mapę" - na zarysie ludzkiej sylwetki wskazane zostały omawiane narządy, układy. 

Warto też zwrócić uwagę na trwałość wydania, dodatkowo ilustracje zostały tak opracowane, by newralgiczny punkt - "środek" nie utrudniał poznawania wiadomości. A poza tym w książce znajdziemy też spory (około trzy razy format A4) plakat obrazujący "wszystko", co dzieje się w naszym organizmie. Ciekawa, warta uwagi pozycja w niewygórowanej cenie - polecamy!

Katarzyna i dziewczynki


 


"W fabryce ludzkiego ciała"
Autor: Dan Green
Ilustrator: Edmond Davis
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 24,5x31 cm
ISBN: 978-83-274-2639-0

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)


Niebawem:

- "Pupy, ogonki i kuperki. Audiobook" (Babaryba)
- "Królewna z wieży" (Prószyński i S-ka)
- "Dwór" (Widnokrąg)
- "Proszę słonia" (Wilga)
Archiwum bloga

Translate

Obserwuj Inną Bajkę

Subskrybuj nowe teksty przez Email

Odwiedzono nas:

Pani Zorro radzi i podpowiada;)

Festina Lente - do słuchania, do czytania...

Duże Ka

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *