"Absolutnie fantastyczne labirynty" - na tropie dobrej zabawy;)Wymarzona pozycja dla cierpliwych maluchów i dla starszaków, a także dla dorosłych - zwłaszcza tych, którzy tak jak tata dziewczynek w dzieciństwie zafascynowany był labiryntami. Niegdyś takie zadania pojawiały się incydentalnie w czasopismach dla najmłodszych, tego typu tom był raczej nie do zdobycia, zatem nasz "starszak";) sam tworzył takie zadania! Na papierze kratkowanym, ale i czystym, z linii prostych rysowanych przy użyciu linijki, ale i fantazyjnych zawijasów, naśladujących kształty roślin, przyrody nieożywionej - przez długi czas ta pasja pochłaniała tatę dziewczynek, zatem opracował nawet niezawodne zasady dotyczące wychodzenia z labiryntów;) Być może będzie mógł je przetestować, jeśli dziewczynki podzielą się tą pozycją - bo na razie korzystają z niej na zmianę i z wielkim zaangażowaniem tropią rozwiązania. 

A labirynty te są naprawdę niesamowite, niezwykłe, zaskakujące! Owszem, parę przypomina te "klasyczne" - prostopadłe i równoległe ściany - choć i w tym przypadku trzeba liczyć się ze znacznym skomplikowaniem zadania lub niebanalnymi rozwiązaniami. Jednak znakomita większość to labirynty, które nie przyszłyby Wam do głowy;) - z liści, kwiatów, parasoli, lodów, latawców, rybek, krokodyli...  Wiele propozycji w ciekawy sposób naśladuje to, co możemy zaobserwować w naszym otoczeniu - parkowe alejki, korytarze w olbrzymim budynku, plątanina ulic, uliczek, ścieżek... 

Pomysłowe zadania stawiają przed penetratorami labiryntowych tras ciekawe wyzwania - odnaleźć zagubiony ciągnik;), pomóc panu Ślimakowi dotrzeć na obiad, wskazać pingwinkowi kaskaderowi bezpieczne miejsce lądowania, odszukać przyjaciół małpki, udzielić pomocy szukającemu swego pupila właścicielowi pieska o wdzięcznym imieniu Fido - mnóstwo niebanalnych propozycji, a do tego ilustracje są dopracowane w najdrobniejszych szczegółach - kolorowe, miłe dla oka, zachęcają do bliższego poznania tej pełnej wyzwań propozycji. 

Czasem polecamy "coś do czytania" na czas oczekiwania - bywa jednak tak - i to się nam właśnie przydarzyło, że głośne czytanie przeszkadza innym osobom, niekiedy też trudno się skupić na lekturze - dotyczy to i cichego, i głośnego jej odczytywania, a taka pozycja sprawdzi się w każdej sytuacji. Jeśli pokusicie się o wytyczanie tras bez ich rysowania, to książka będzie bardzo długo służyć i cieszyć, gdy kolejny raz po nią sięgniecie czy też nawet i inne osoby - młodsze rodzeństwo, koleżanki, kolegów. 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynkiAutor: Becky Wilson
Ilustratorzy: Lorna Anderson, Jean Claude, Samantha Meredith, Sophie Rohrbach
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 128
Format: 20,5 x 25,8 cm
ISBN: 978-83-10-13028-0Komentarze

  1. Potwierdzam, są ekstra. Różnorodność i stopniowanie trudności, i to że nie spotka się ich gdzie indziej, to jest to.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)