"Detektyw Pierre w labiryncie" - wyzwanie level master;)Niesamowicie skomplikowany labirynt, wyszukiwanka dla naprawdę cierpliwych i spostrzegawczych, intrygująca fabuła, która wciąga, przykuwa uwagę i jest niebanalnym wyzwaniem rzuconym odbiorcy tej pozycji, no i wreszcie ilustracje - stworzone z rozmachem, zachwycające detalami, zapierające dech w piersiach liczbą detali, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach: ta książka to prawdziwy majstersztyk! 

Zapewne u wielu osób, tak jak i u nas, odwracanie kolejnych kartek i poznawania następnych niesamowitych miejsc, w których rozgrywa się pościg detektywa Pierre'a za podstępnym złodziejem, spowoduje okrzyki zachwytu. Ileż pracy wymagało stworzenie tych oszałamiających ilustracji! A do tego przecież są w nich ukryte ścieżki labiryntów, nie zawsze prowadzące nas od razu do celu, więc jest ich naprawdę wiele, tak by podążanie za Panem X było prawdziwym wyzwaniem! To nie kaszka z mleczkiem, lecz emocjonujące zadanie, przy którym na dodatek musimy być maksymalnie skupieni i wykazać się benedyktyńską cierpliwością. Każda strona bowiem przynosi dodatkowe zadania: zanim "pobiegniemy" za Panem X, musimy odnaleźć pięć rozbrykanych małpek, ustalić, który z duchów jest fałszywy, odszukać dziewięć ukrytych kluczy, pomóc dyrektorowi w sprawunkach... Zbieramy też gwiazdki, trofea, skrzynki ze skarbami, no i nie tracimy z oczu celu - chcemy przecież uratować świat przed przemianą w... labirynt. Chociaż może dla fanów przygód młodego detektywa nie byłaby to chyba taka znowuż przerażająca perspektywa;)

Kolejne plansze tej pozycji są jak następne poziomy w skomplikowanej grze: zadania są coraz trudniejsze, jest ich też coraz więcej. Zresztą i sama koncepcja książki przypomina ambitną grę komputerową ćwiczącą spostrzegawczość, logiczne myślenie, koncentrację. Już pierwsza ilustracja - a zwłaszcza samochód znajdujący się w warsztacie Pierre'a - przypomniały tacie dziewczynek lubianą niegdyś grę w wyścigi samochodowe. Mnie - nie wiem w zasadzie czemu;) - przyszedł na myśl "Necronomicon: Świt Ciemności". Choć oczywiście ta pozycja jest bardziej kolorowa, pełna zabawnych szczegółów (dziewczyny bardzo bawiły zwierzęta obecne na kolejnych stronach, zauroczyła je scena "balonowa", zachwyciły tajemnicza wioska i port). 

Na razie dziewczyny przede wszystkim podziwiają;), sprawdzają się też odszukując wybrane elementy. To zdecydowanie nie jest pozycja dla najmłodszych;) Ale kusi, ciekawi - na wyraźne życzenie Starszej przeczytałam całą historię, udało się nam wspólnymi siłami pokonać dwa labirynty. Z całą pewnością za jakiś czas postaramy się podjąć rękawicę i wypełnić wszystkie zadania!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


Autor: Chihiro Maruyama
Ilustratorzy: IC4DESIGN, Hiro Kamigaki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: twarda
Liczba stron: 36
Format: 24x 32,3 cm
ISBN: 978-83-10-12917-8


Komentarze