"Julka Wróbel i przygoda ze świnką" - o kilku ważnych sprawach: urodzinach, przyjaźni, domowych pupilach;)Hania Humorek to postać już niemal kultowa - lubią ją nie tylko dziewczyny, chłopcy także chętnie sięgają po tytuły opowiadające o jej przygodach. A są one niesamowite! Fantastyczne! Emocjonujące! To oczywiste, że z tak pomysłową, odważną i ambitną bohaterką nie sposób nie nudzić. Młodzi czytelnicy pewnie z zazdrością spoglądali na zaśmiewające się do łez nieco starsze rodzeństwo pochłonięte lekturą kolejnego tomu przygód niebanalnej Hani Humorek. Liczące jednak sporo stron pozycje były poza zasięgiem możliwości debiutujących "czytaczy"... 

Ale właśnie jest remedium na te smutki!:) Nowa seria sygnowana przez Wydawnictwo Egmont to propozycja dla najmłodszych czytelników, tych, którzy od niedawna samodzielnie pochłaniają pasjonujące lektury. Autorką cyklu "Hania Humorek i przyjaciele" jest twórczyni postaci Hani, czyli Megan McDonald, sama doskonale znana i lubiana bohaterka też się pojawi w tych nowych opowieściach, choć na plan pierwszy wysuną się jej koleżanki, koledzy. 

Choć niniejsza pozycja liczy 64 strony, to niech się początkujący połykacze lektur nie przerażają! Na każdej rozkładówce znajdziemy ilustracje, czasem wręcz zajmują one lwią część obu stron, no i jest to tak zabawna i pomysłowa historia, że zaciekawieni, jaki też będzie jej finał, bez problemu dotrzecie do jak końca!:) 

A przygoda jest niezwykle zajmująca - zakochana w świnkach Julka Wróbel marzy o posiadaniu - jakże by inaczej - żywej świnki! Oczywiście miniaturowej, choć pewnie dla wielu osób to i tak nader oryginalne i nieco abstrakcyjne marzenie. Na pewno jednak zrozumiałe jest niecierpliwe oczekiwanie na dzień urodzin - w przypadku Julko przypada ono 1 marca. I tak się szczęśliwie składa, że w Stanach Zjednoczonych jest to Narodowy Dzień Świnki! Ach, jak miło byłoby świętować go razem z własną miniaturową świnką!

Czy to marzenie się spełni? Czy niefortunna kłótnia Julki z Hanią to koniec ich przyjaźni? Czy mamy prawo żądać, by przyjaciele dzielili się z nami wszystkimi tajemnicami? Ta sympatyczna i emocjonująca historia przekazuje młodym czytelnikom ważne przesłanie tych kwestii dotyczące.
Miło było poznać bliżej Julkę, a czekają nas jeszcze spotkania z Ryśkiem, Frankiem, Smrodkiem, z innymi domowymi pupilami... Wiele ciekawych i zabawnych lektur!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Julka Wróbel i przygoda ze świnką"
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Erwin Madrid
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 13,5x18,5 cm
ISBN: 978-83-281-1413-5

Komentarze