"Zwierzęta. Mój słowniczek memo" - najprzyjemniejsze poznawanie przyrody dla najmłodszych"To będzie moja książka, dobrze?" - to uczucie od pierwszego wejrzenia ogarnęło Młodszą, więc nie wątpię, że spodoba się ona chyba wszystkich młodym miłośnikom zwierząt. A jest ich wśród najmłodszych niemało! 

Wizerunki zwierząt w publikacjach dla najmłodszych to często rysunki, nie da się ukryć, że nie zawsze udane, na dodatek stylizowane przedstawienia nierzadko znacznie odbiegają od rzeczywistego obrazu danego gatunku, dobór kolorów bywa przypadkowy - zresztą przyznajmy sami - niełatwo oddać piękno i bogactwo przyrody. Dlatego warto sięgać po pozycje ilustrowane fotografiami! Dają one możliwość poznawania zwierząt, uczą bezbłędnego ich identyfikowania.

Do tego to idealna książka w duchu Montessori - przedstawia to, co bliskie dzieciom w sposób realistyczny. Edukacyjna pozycja przybliża najmłodszym zwierzęta żyjące w domu i w gospodarstwie, w lasach naszej strefy klimatycznej, na pobliskich łąkach, nad wodami. Są też pokazani egzotyczni przedstawiciele fauny. 

Na kartach tego typu publikacji dla maluchów najczęściej pojawiają się ssaki, nieco rzadziej ptaki. Tu możemy podziwiać gady, płazy, ryby, a także owady. Każdy gatunek został opatrzony podpisem, więc nawet jeśli sami nie jesteśmy dość biegli w nazywaniu okazów zwierząt, to możemy liczyć na takie właśnie wsparcie. Są i młode zwierzątka - bo często dzieci mają wątpliwości, czy to jagniątko czy cielątko, jak się nazywa "mały konik", a jak dziecko kury;) Ostatnia strona zapoznaje najmłodszych  z odgłosami zwierząt.

Trwale wykonana książka z zaokrąglonymi rogami zapewnia najmłodszym wiele godzin radosnego poznawania realiów otaczającego ich świata. Ale przecież to nie wszystko! Z boku książki pod przezroczystą przesłoną widzimy wizerunki czworga zwierząt. Jest ich w sumie dwadzieścia, a ich kształt jest nieprzypadkowy - zatem poznawanie przyrody może odbywać się także w trakcie emocjonującej rozgrywki w szukanie par!:)

W serii "Mój słowniczek memo" ukazały się trzy tytuły - oprócz niniejszego maluchy mogą poznać pojazdy oraz życia na wsi. 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza


Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: książka całokartonowa
Liczba stron: 20
Format: 26,5x21 cm
ISBN: 978-83-274-3572-9
 


Komentarze