"Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj" - poznajcie dziewięć dziewcząt na schwał!:)Księżniczki wyglądają na sprytne i pomysłowe osóbki, które nie dadzą sobie w kaszę dmuchać;) Mają mnóstwo różnorodnych pasji, nie zwykły się nudzić, ale niezależnie od tego, czy bawią się, czy wykonują swoje obowiązki lub też pomagają innym, prezentują się uroczo i niezwykle sympatycznie.
Dziewięć sióstr nosi oryginalne imiona: Starsza odnalazła wśród nich jedno podobne do jej imienia, zaś Młodsza jest imienniczką niani księżniczek - ale nie tylko te koincydencje zaważyły na popularności tej pozycji w naszym domu. Kwestia najistotniejsza to temat! Któż nie lubi księżniczek?! A zwłaszcza wśród małoletnich panienek uczęszczających do przedszkola takie bohaterki cieszą się wyjątkową popularnością. 

Zaletą tej książki jest fakt, iż mieszkające w Stubarwnym Zamczysku dziewczynki nie są takimi stereotypowymi księżniczkami, które jedynie pięknie wyglądają, którym w głowie stroje, błyskotki czy dbanie o swój wygląd. To także je zajmuje, ale nieporównywalnie więcej czasu spędzają na pielęgnowaniu swych pasji, uprawianiu sportu, tworzeniu pięknych rzeczy, pomaganiu innym, wesołych, beztroskich zabawach.

A my towarzysząc im także bardzo miło się bawimy! Kolorowanie zawsze przyjemnie relaksuje (ostatnio chwilę przed rozpętaniem się wielkiej siostrzanej wojny podsunęłam Starszej kolorowankę;)), a te ilustracje pozwalają i popisać się doborem kolorów (wszak księżniczki nie będą prezentować się jak pstrokate perliczki;)), ale także poćwiczyć precyzję w pokrywaniem kolorem detali stroju, tworzeniu barwnych deseni. Dziewczynkom bardzo spodobały się zadania polegające na dorysowaniu brakujących elementów (jak choćby mamy uzupełnić haftowany obraz bitwy praprapradziadka Karola z górskim trollem:)) i chyba nie ma w tym nic dziwnego - niezwykle miło jest stać się współtwórczynią tak sympatycznych ilustracji!

No i wreszcie - mnóstwo wyszukiwanek! Tropimy, śledzimy, ustalamy kto jest kim, pomagamy księżniczkom znaleźć drogę, szukamy zaginionych przedmiotów - wszystkie te zadnia ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację, uwagę.

Nie sposób nie docenić wykonania tej pozycji: grubsze kartki sprawdzą się doskonale nawet jeśli uwielbiamy posługiwać się podczas kolorowania pisakami. Sztywny karton na końcu sprawia, że i w bardziej plenerowych warunkach można korzystać z tej pozycji i oddawać się przyjemności kolorowania oraz łamania głowy.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj"
Autor, ilustrator: Agnieszka Antoniewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 64
Format: 21x29,7 cm
ISBN: 978-83-10-12978-9Komentarze