"Niesamowity cyrk" - kolorowanie z rozmachem:)Można by pomyśleć, że w dziedzinie kolorowanek wszystko już było - mnogość tematów w dostępnych publikacjach oszałamia, są wydawnictwa przeznaczone dla starszych pasjonatów kolorowania, wszelkie formaty - w tym i bardzo okazałe, ale "Niesamowity cyrk" i trzy inne tytuły wydane w tej serii wyróżniają się pod wieloma względami! 

To, co zwraca uwagę to format. Jesteśmy posiadaczkami pięknej, wielkiej kolorowanki podłogowej, która dotarła do nas w tubie, a choć było to już sporo czasu temu, niewielka jej część została pokolorowana... Aby ją rozłożyć, potrzeba naprawdę olbrzymiego wolnego miejsca, na podłodze u dziewczynek leży dywan, zatem już od razu to miejsce odpada, na stole także się ona nie mieści. Na dodatek - zwija się, a to dla dziewczyn problem nie do przeskoczenia;) Można oczywiście jakieś obciążniki poustawiać, ale wnet okazuje się, że to miejsce akurat ma być kolorowane, że "Mamo! I tak się zwija!!!";) Szkoda - pomysł dobry, bo dzieci lubią takie "większe" formaty, ale nie do końca dopracowany. Dlatego spodobał się nam patent zastosowany w kolorowankach podłogowych wydanych przez Wilgę! Jeśli zerkniecie na rozmiary tej publikacji podane na samym dole wpisu, pewnie będziecie zdumieni - kolorowanka podłogowa o tak "mikrych" rozmiarach?! Tak, w takiej właśnie formie ją otrzymujemy, ale po rozłożeniu mamy już naprawdę imponujący obszar do działań;) Rozłożona maksymalnie ma 126 centymetrów na 90 centymetrów. Choć oczywiście możemy dopasować jej rozmiar do miejsca, którym dysponujemy: w kuchni stół jest nieco mniejszy, w pokoju bardzo duży i dziewczyny wybierają lokalizację, rozkładają prawie maksymalnie;) lub "do połowy" i działają - najmilej jest na cztery ręce, a skoro pole do popisu tak duże, to nie przeszkadzają sobie w twórczych poczynaniach. 

Jakie niezwykłe pomysły przychodzą do głowy, gdy ma się dodać barw występującym w niesamowitym cyrku zwierzętom i ludziom, to możecie zobaczyć sami;) To okazja do radosnej zabawy dla młodszych (sporo całkiem okazałych elementów do pokolorowania), ale też możliwość doskonalenie się w tej sztuce;) - są i malutkie detale, wiele fantazyjnych kształtów, mnóstwo ozdobników. 

Naprawdę jest to wciągające zajęcie - spodobało się bardzo Starszej, która co dzień porządkuje miejsce pracy, bo "Niesamowity cyrk" wzywa!;) Choć oczywiście to zadanie na dłużej -  wymaga skupienia (Młodszej czasem brakuje tej cierpliwości i z rozmachem wszystko koloruje na zielono...;), ale i ona zaczyna zwracać uwagę na dobór kolorów, stara się trzymać w liniach, dokładnie zapełniać kształty). 

Z ręką na sercu - to świetna propozycja, w rewelacyjnej cenie, a najlepszą rekomendacją będzie fakt, że już do nas jadą kolejne tytuły, bo przy okazji zakupów "zajączkowych" upominków także w inne kolorowanki podłogowe Wydawnictwa Wilga się zaopatrzyliśmy!:) 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki"Niesamowity cyrk"
Ilustracje: Nicole Colas des Francs 
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Format: 21,5x30,5 cm
ISBN: 978-83-280-3039-8

Komentarze

  1. Contente de voir mon illustration en couleur ! Quelle patience et merci de cet article ! Nicole Colas des Francs, illustratrice jeunesse.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)