"Figa na wakacjach" - o kocich sprawkach dla debiutujących czytelników;)Taka kocia, urocza opowieść spodoba się młodym czytelnikom z całą pewnością! Figa to oczywiście ta sympatyczna koteczka widoczna na okładce - ale równie miły i ciekawy jest dalszy ciąg tytułu - "na wakacjach"! Ależ już za nimi tęsknimy, prawda?;) Dlatego na pewno z chęcią sięgniemy po książkę o takiej tematyce.

Ale wakacje Figi początkowo nie zapowiadają się ani odrobinę fantastycznie... Wiadomo, że koty przywiązują się do miejsca, zatem podróże raczej nie dla nich. Z tego powodu miesiące letniej kanikuły spędzić ma po raz kolejny w domu, doglądana jedynie przez znajomą właścicieli - panią Olgę, której, niestety, nie darzy zbytnią sympatią, co okazywała w minione wakacje na wiele różnych sposobów... Zatem pani Olga podwaja stawkę, choć w końcu okazuje się, że opłata za opiekę nie zrujnuje rodziców Marty i Bartka - bo przyszła opiekunka łamie nogę. Wakacyjne plany rodziny wiszą na włosku...

Jednak siedzenie dwa miesiące w mieście nie wchodzi w grę, a ilustracja na okładce to na pewno nie mieszkanie w bloku, możecie więc być pewni, że wakacje, które nam się tam miło kojarzą, także dla właścicieli Figi będą przyjemnie spędzonym czasem. Ba - okaże się, że pomysłowa, psotna, zabawna koteczka także je pokocha! 

Jeśli komuś wieś wydaje się mało atrakcyjnym miejscem, to jest w wielkim błędzie, czego dobitnie dowodzą kolejne strony tej sympatycznej lektury. Wesołe przygody, zabawne zachowanie futrzastej bohaterki, jej typowo koci sposób patrzenia na świat - a do tego naznaczony miejscem urodzenia (mały mieszczuch konstatuje na przykład, że dostrzeżone na łące łaciate zwierzę pachnie mlekiem z kartonika;)) - to wszystko sprawia, że opowieść podoba się najmłodszym, bawi ich, a "przy okazji" zaznajamia z fizjologią oraz zachowaniem kotów. A swoją wiedzę młodzi czytelnicy mogą sprawdzić dzięki zamieszczonemu na końcu książki quizowi ("Sprawdź, czy jesteś znawcą kotów").

Ilustracji w tej lekturze jest mnóstwo (i to bardzo zabawnych, barwnych, zatem zachęcających do czytania), a czcionka - zgodnie z tytułem serii "Duże litery" - odpowiedniej wielkości, z nieco szerszymi odstępami między liniami, zatem pozycja ta świetnie nadaje się dla debiutujących czytelników - choć wydaje się być długa - 64 strony! - to nie będzie to żmudne czytanie - właśnie dzięki wspomnianym aspektom, no i oczywiście dlatego, że to tak sympatyczna, wesoła historia!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Figa na wakacjach"
Autor: Barbara Wicher
Ilustrator: Zbigniew Dobosz
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64
Format: 143x190 mm
ISBN: 978-83-7915-320-6Komentarze