"Kot ty jesteś?" - kocio, nad wyraz uroczo:)"A ten o czym jest? A ten? Przeczytasz jeszcze ten?" - pyta Młodsza. A ja - oczywiście - przeczytam! Z wielką przyjemnością, bo wszystko tu jest genialne i pięknie dopasowane, i idealnie w nasz gust trafia: pan Marcin Brykczyński tak te koty słowami odmalował, że bez wątpienia może się za Znawcę Kotów podawać;) Pani Elżbieta Wasiuczyńska wszystko potrafi przeuroczo pokazać - gdy maluje Pana Kuleczkę i jego ferajnę, ale równie mistrzowsko włada igłą;) I z polaru, koralików drobniutkich, nitek we wszystkich możliwych odcieniach powstaje materiałowe cacko, kot jak żywy - i nawet taki ciepły, przytulny jak prawdziwy!

A temat? Czy może być lepszy?! Koty nas zawojowały, mają w naszych sercach szczególne miejsce, królują prawie niepodzielnie;) Ach, ileż to chwil co dzień poświęcamy na kontemplowanie kotów, do przedszkola idziemy specjalną drogą, obok miejsca, gdzie można je spotkać, nasz domowy pupil jest rozpuszczony i dopieszczony do granic możliwości;) Do tego dzieliliśmy się planami, co do powiększenia naszej rodziny o pieska... Zatem... Chyba raczej to będzie kotek...;)

Dla nas niewątpliwie "Kot ty jesteś?" to pozycja wymarzona! Miło się ogląda te przesympatyczne pyszczki, koty w wytwornych pozach, zerkające na nas tajemniczo, łaskawie pozwalające się podziwiać... Wiersze zaś to kwintesencja i esencja "kotowatości";) - Marcin Brykczyński przywołuje rozmaite związki frazeologiczne, sięga po wyrażenia i zwroty wieloznaczne, ma tu i konteksty naukowe i nawiązania literackie. To rzecz oczywista, by wielowymiarowość kotów oddać w pełni, trzeba się niemało natrudzić, ale udało się to w pełni - i w sposób zachwycający.

Jeśli chcecie zatem przekonać się, kto to drzemie w kocie;), o czym koty marzą, co lubią, jak je należy traktować i skąd w kocie zamiłowanie do muzyki - sięgnijcie po tę urocze wiersze! Ostrzegamy tylko, że lektura i podziwianie kotków, które wyszły spod rąk pani Eli skutkuje nieodpartym pragnieniem, by w pod dachem pojawił się taki cudowny pupil...

Polecamy
Katarzyna i MłodszaAutor: Marcin Brykczyński
Ilustrator: Elżbieta Wasiuczyńska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32
Format: 19,5x26 cm
ISBN: 978-83-8008-173-4
Komentarze

  1. Jestem zachwycona tą książką:) Tosia ostatnio wzięła ją do przedszkola i cała grupa słuchała z zainteresowaniem, a potem rysowali własne koty:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)