"Kowboj Kuba i świnka Ela", "Kowboj Kuba i kucyk" - z wizytą na nie-Dzikim Zachodzie;)Nietrudno się zorientować, że główny bohater tych opowieści to postać nietuzinkowa. Mieszka na farmie ze swą przyjaciółką świnką, marzy o posiadaniu kolejnych zwierząt - krowy, kucyka. Jego wygląd jest też bardzo charakterystyczny - uśmiechnięta buzia, okazały kapelusz, apaszka w grochy. Czym zajmuję się na co dzień? A co robią kowboje? Jeżdżą konno i pilnują olbrzymich stad bydła? Och, zatem zdecydowanie w tym przypadku mamy okazję poznać bardzo nietypowego kowboja;)

Jego ranczo noszące nazwę Przytulne Gniazdko to oaza spokoju, Kuba i jego przyjaciółka Ela cieszą się tu spokojem, bo ich siedzibę otacza las kaktusów;) Ale co zrobić, gdy trzeba się przez niego przedrzeć po brakujące wiktuały? Rozwiązanie tego problemu nie jest proste - i na pewno nieco Was zaskoczy! Podobnie jak i druga z przygód w książce "Kowboj Kuba i świnka Ela" - otóż Kuba zamarzy, by być prawdziwym kowbojem, takim, który ma konia i krowę. Wydaje się to niełatwe, ale na szczęście to właśnie świnka ma zawsze ciekawe pomysły! 

Dlatego warto zacząć przygodę z tymi lekturami właśnie od tej części - w kolejnej bowiem już troje bohaterów sposobi się do zbierania plonów kukurydzy, pojawia się też niespodziewanie niezwykły kucyk, dochodzi do spotkania kowboja z Indianinem... Jeśli spodziewacie się gorących emocji, to nie rozczarujecie się - rzeczywiście sporo się będzie działo, perypetii nie zabraknie, a my przekonamy się, że czerwonoskórzy i kowboje nie muszą wcale wrogo się do siebie odnosić. 

Autorka w zabawny sposób przełamuje stereotypowe wyobrażenia, pokazuje że Dziki Zachód może być bardzo sympatycznym miejscem, że serdeczne traktowanie innych to klucz do zdobycia ich sympatii, przyjaźni. Takie właśnie relacje istnieją między bohaterami. 

Przygody Kuby są przesycone humorem, zwierzęce bohaterki - świnka i krowy są upersonifikowane, dlatego można powiedzieć, że to bardziej przyjaciółki kowboja, niż jego inwentarz. Taki dobór postaci intryguje małych słuchaczy, przygody są także raczej odrealnione, ale dzięki temu zaskakują, bawią, budzą sympatię do ich uczestników. 

Do zabawnego tekstu pasują też ilustracje - nikt i nic nie wygląda tu banalnie, przewidywalnie;) Zatem spodziewajcie się głośnych wybuchów śmiechu podczas lektury! I wypatrujcie kolejnych części tej przeuroczej serii!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


Autor: Eva Muszynski
Ilustrator: Karsten Teich
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
Format: 14,5x21 cm
ISBN: 978-83-280-3143-2, 978-83-280-3144-9


Komentarze