facebook

Kobietnik - inna bajka

"Wandzia Węszynos i wyjce z miasteczka" - siedmioletnia detektywka na medal!;)
Nowa książka autorstwa Agnieszki Urbańskiej wciąga młodych czytelników w wir niesamowitych przygód, a do tego zachęca do pójścia w ślady tytułowej bohaterki. Wandzię poznajemy w przełomowym momencie - oto niebawem rozpocznie naukę w pierwszej klasie. Ale to nie koniec zmian - całą rodzinę lada moment czeka przeprowadzka, tatę - zmiana zawodu - odtąd będzie karmił swoich klientów przeróżnymi pysznościami we własnym barze w Zabytkowicach - a co za tym idzie, dziewczynka będzie musiała rozstać się z przyjaciółmi, odnaleźć w nowym środowisku.

Jednak nie jest to książka, która kogokolwiek zasmuci - nie ma mowy o dramatycznych przeżyciach, problemach, traumach. Autorka serwuje nam ciąg zabawnych przygód, detektywistycznych śledztw prowadzonych przez spostrzegawczą, pomysłową i odważną siedmiolatkę oraz jej nowych przyjaciół, którzy zostają zarażeni tą pasją odkrywania tajemnic. 

Jak to często bywa w tego typu pozycjach, to najmłodsi okazują się osobami bardziej kompetentnymi od dorosłych, zatem Wandzi i jej kolegom udaje się rozwikłać niebanalne zagadki, wpaść na trop sprawców rozmaitych "przestępstw". Co cieszy, to to, że nie są to właśnie sprawy wielkiego kalibru, bo w takim przypadku książka byłaby zupełnie nieprawdopodobna - tajemnice, które udaje się rozwikłać dzielnej bohaterce to kwestia zaginionych śniadań uczniów czy ustalenie sprawcy niszczącego przetwory w jednej z piwnic. 

Pojawia się też śledztwo większej wagi - tytułowe wyjce to tajemnicze osoby hałasujące nocami, zakłócające nieco spokój, a może też skłonne i do bardziej niszczycielskich działań?! Zatem zanim do nich mogłoby dojść, mali detektywi z klasy pierwszej rozpoczynają akcję ustalenie, kto też się kryje za nocnymi ekscesami na ulicach tak spokojnych Zabytkowic... 

Zabawna opowieść toczy się gładko - po nitce do kłębka udaje się dokonać kolejnych ważnych odkryć. Przygody Wandzi bawią, główna bohaterka jest miłą, zjednującą sympatię czytelników dziewczynką, także i inne postacie - bardzo często noszące znaczące nazwiska, co ułatwia zapamiętanie, czym się zajmują, jaką rolę odgrywają w opisywanych wydarzeniach - tworzą galerię pogodnych, pozytywnych osób. 

Ci, którzy marzą o rozwiązywaniu zagadek kryminalnych, sięgając po tę pozycję mogą sprawdzić umiejętność logicznego myślenia i spostrzegawczość dzięki znajdującym się po każdym rozdziale zadaniom, które nawiązują do treści książki. Zatem lektura ta po wielokroć zapewnia młodym czytelnikom dobrą zabawę. I choć liczy ponad dwieście stron, to z pewnością nie zajmie Wam dużo czasu jej poznanie - sporo tu ilustracji, czcionka jest dość duża, a i perypetie Wandzi tak wciągają, że chce się czytać:) A do tego na okładce znajduje się miła zapowiedź dla fanów takich opowieści: "W przygotowaniu kolejne tytuły"!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


Autor: Agnieszka Urbańska
Ilustrator: Agnieszka Kłos
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 224
Format: 14,2x19,5 cm
ISBN: 978-83-7915-305-30 komentarze:

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)


Niebawem:

- "Pupy, ogonki i kuperki. Audiobook" (Babaryba)
- "Królewna z wieży" (Prószyński i S-ka)
- "Dwór" (Widnokrąg)
- "Sto wierszyków atrakcyjnych do ćwiczeń dykcyjnych" (Wilga)
- "Proszę słonia" (Wilga)
Archiwum bloga

Translate

Obserwuj Inną Bajkę

Subskrybuj nowe teksty przez Email

Odwiedzono nas:

Pani Zorro radzi i podpowiada;)

Festina Lente - do słuchania, do czytania...

Duże Ka

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *