"39-piętrowy domek na drzewie" - dołączcie do fanów niezwykłego duetu autorskiego!:)
Nikt chyba nie spodziewał się, co znajdzie na kartach trzeciego tomu przygód Andy'ego oraz Terry'ego. Powiedzieć, że są pomysłowi, to nawet w jednej setnej nie oddać ich kreatywności, oryginalności, niebanalnej nieprzewidywalności! 

A przecież mogłoby się wydawać, że ten znany schemat już niczego specjalnie ciekawego nie oferuje - znów jesteśmy zaznajamiani ze zmianami w domu przyjaciół, kolejny raz muszą oni wywiązać się z zadania stworzenia książki, a termin nagli i pan Nochal się niecierpliwi... Ale choć niby wszystko takie samo, to nie ma mowy o powtarzalności! 

Znów zostaniemy zaskoczeni, oszołomią nas nowe udogodnienia w domu chłopaków (kolejne trzynaście pięter oferuje mnóstwo olśnień i zapowiada moc wspaniałej zabawy). A pomysł na błyskawiczne stworzenie nowej, frapującej opowieści o odpowiedniej liczbie stron to w ogóle majstersztyk! Tym razem lwia część zasług przypada ilustratorowi - Terry'emu. To on skrywa pewną tajemnicę na ostatnim (w tej chwili, rzecz jasna;)) piętrze, a jego fantastyczny wynalazek pozwoli obu przyjaciołom spędzać miło czas na ulubionych rozrywkach (dowiecie się, czym jest niewesołe miasteczko oraz dlaczego czasem Wtrąbęmuzator może być nie najlepszym towarzyszem do skoków na trampolinie...). A co z książką, na której napisanie nasi bohaterowie mają raptem dzień? Powstaje, choć nie do końca zgodnie z planami pomysłowych chłopaków...

Jeśli uwielbiacie szybkie tempo wydarzeń (a nawet superszybkie;)), ciągłe zmiany akcji, zaskakujące okoliczności, które sprawiają, że niczego nie będziemy pewni - chyba tylko tego, że lektura sprawi wielką przyjemność - to nie wahajcie się, by poznać bliżej kolejną niesamowita przygodę, którą chcą się z nami podzielić Andy i Terry!

Zdradzę, że opowieść ta przyniesie nam nieoczekiwaną wiedzę na temat tego, skąd się wzięło to wszystko, co widzicie wokół siebie i komu zawdzięczamy świat taki, jaki się nam prezentuje;) Do tego - choć autorzy nie przepadają za morałami - kilka ważnych kwestii o takiej właśnie wymowie się pojawi - by mierzyć siły na zamiary, robić to, w czym czujemy się dobrze, pewnie, no i wreszcie ten, który podsuwa chłopakom ich przyjaciółka, Jill (przekonajcie się też, czy pomysł posiadania mnóstwa zwierząt to rzeczywiście tak świetna sprawa - a to właśnie dzięki noclegowi zaoferowanemu bohaterom przez Jill).

Nie wątpimy, że lektura tej pasjonującej historii będzie błyskawiczna - a gdy ją poznacie, możecie cieszyć się już trzema opowieściami i wypatrywać kolejnej - "52-piętrowego domku na drzewie"!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
Autor: Andy Griffiths
Ilustrator: Terry Denton
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 352
Format: 13 x 19,7 cm
ISBN: 978-83-10-12852-2Komentarze