"Europa. Podróże małe i duże" - poznajmy naszych sąsiadów!:)
Marzymy o takiej wyprawie! Podróż samolotem, długa jazda pociągiem (autem raczej nie, bo Ktoś byłby bardzo zmęczony jako jedyny kierowca...;)), a potem poznawanie nowych miejsc, podziwianie, zwiedzanie, odkrywanie nowych smaków, dowiadywanie się - jak żyją nasi sąsiedzi w różnych zakątkach Europy. 

Ta książka to świetne przygotowanie do takiej podróży, sympatyczny pomysł na przybliżenie specyfiki rozmaitych miejsc na mapie naszego kontynentu. Jak wyglądają domy? Jakie zabytki możemy tam zobaczyć? Co jest tradycyjnym daniem? Co lubią mieszkańcy danego kraju, z czego są dumni? Szukanie odpowiedzi na te pytania jest bardzo przyjemne - o ile wybierzemy się na wycieczce z rodziną Zwiedzalskich!

To rodzina 2+2 - mama, tata, córka i syn. Chłopiec porusza się wózkiem inwalidzkim, ale nie jest to przeszkodą w poznawaniu świata. Na pewno trzeba trochę logistycznych działań, by zorganizować wyprawę w takim składzie, ale to pokazuje innym, że mniejsza sprawność wynikająca z wieku czy stanu zdrowia to nie powód, by siedzieć bez przerwy w czterech ścianach!

A jak się nazywają ci sympatyczni towarzysze naszych podróży? Tata to Maciek, syn - także Maciek, zatem Junior;) Mama ma na imię Lena, a córka - Nela (idealne imię dla młodej obieżyświatki;)). No właśnie - to taka miła niespodzianka dla najmłodszych: możliwość nadania imion rodzinie Zwiedzalskich. Mamy do wykonania także inne zadanie, a mianowicie odnaleźć na każdej stronie tę podróżującą czwórkę. Nie jest to łatwe, bo odwiedzają oni będące atrakcyjnym celem wypraw, zatem ludzi jest tu mnóstwo, zarówno tubylców, jak i turystów. Do tego - jak to często bywa podczas tego typu wojaży - okazuje się czasem, że mamy inne zainteresowania, co innego przykuwa naszą uwagę, zatem nie znajdziemy czworga podróżników tuż obok siebie, trzeba będzie dokładnie przestudiować całą ilustrację, by wypatrzeć i wskazać wszystkie osoby. Nam najczęściej "ginął" tata Maciek, choć i Junior raz bardzo dobrze się ukrył;)

Kolejne rozkładówki przenoszą nas do stolic Wielkiej Brytanii, Austrii, Francji, odwiedzamy Barcelonę, Amsterdam, Wenecję i Rothenburg, zatem mamy okazję bliżej poznać szczególne miasta w siedmiu europejskich krajach. Ciekawostki, informacje o charakterystycznych upodobaniach mieszkańców, ulubionych potrawach, o tym, z czego dane miasto czy państwo słynie, do tego zabytki czy słynne postacie przedstawione na ilustracjach - wiedza jest przekazana i wizualnie, i za pośrednictwem krótkiego tekstu, który w przyjazny sposób zaznajamia najmłodszych z wiadomościami o intrygujących miejscach w Europie. 

Książka pozwala poćwiczyć spostrzegawczość, ale jej lektura i oglądanie dostarczają sporej porcji wiedzy. Zatem sięgajcie po nią bez wahania! I przy okazji zaplanujcie jakieś sympatyczne wakacyjne eskapady!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Europa. Podróże małe i duże"
Autor: Guido Wandrey
Wydawnictwo: Debit
Oprawa: twarda
Liczba stron: 16
Format: 23,5x31 cm
ISBN: 978-83-8057-056-6

Komentarze

  1. Mamy tę książkę, bo bardzo lubimy poszukiwania i podróże. Szkoda tylko, że na 7 miastach się kończy...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)