Pełen wielkich emocji świat małych zwierzątek Beatrix PotterW naszej miejskiej bibliotece, w oddziale dla dzieci są malutkie książeczki zawierające pojedyncze historyjki napisane przez Beatrix Potter. Wydane sporo lat temu, noszą wyraźne ślady czytania - widać, że nie próżnowały na półce!;) Te urocze opowiastki wbrew pozorom nie nie takie cukierkowe opowieści o zwierzątkach, o przewidywalnej fabule. Wprawdzie kończą się pomyślnie, więc mali słuchacze będą z tego powodu zadowoleni, jednak wcześniej czeka nas wiele emocji!

To właśnie tak bardzo spodobało się córkom - są tu i czarne charaktery, mali zwierzęcy bohaterowie bywają psotni, lekkomyślni, wpadają w tarapaty, dzieje się wiele, czasem nawet i przykrości spotykają króliczki, kotki, wiewiórkę, zanim z ulgą będziemy mogli odetchnąć - "Uff, wszystko się dobrze (w pewnym stopniu;)) kończy!"

Te sprzed lat wydania są uroczo filigranowe, ale my zachęcamy do sięgnięcia po książki wydane ostatnio - w dwóch tomach znajdziemy po kilka opowieści, a i ich format jest nie bez znaczenia! Wprawdzie tamte były bardzo poręczne i nawet w małej torebce można było je zmieścić, to ta zmiana jest naprawdę korzystna;) Otóż u nas nie mogło się oczywiście wieczorne czytanie zakończyć po poznaniu jednej historyjki! Tak bardzo spodobały się one dziewczynkom, że poznawałyśmy kolejne, a Starsza wyjątkowo wręcz polubiła królika Piotrusia, zatem trzeba było innych króliczych opowieści szukać, dlatego też warto zaopatrzyć się od razu w oba tomy:)

Do tego przesympatycznym dopełnieniem emocjonujących opowieści są ilustracje autorki - w takim okazalszym formacie są rzecz jasna większe, a dla małych fanów zwierząt nigdy za dużo!;) Dlatego choć książki liczą blisko sto stron, to rysunki zajmują tyle miejsca, że połknięcie na raz wszystkich opowieści nie jest problemem - ani dla czytających rodziców, ani tym bardziej dla uwielbiających takie historyjki maluchów. 

Podział na dwa tomy to taki kompromis - jeśli lubicie zabierać ze sobą książki (na wszelki wypadek, jeśli zdarzy się okazja, by poczytać), wówczas to wydanie świetnie się nada do tego celu - bo ukazał się też jednotomowy zbiór - "Historyjki Beatrix Potter", odpowiednio grubszy, z okładką wypełnioną gąbką. Jeśli pokochacie tych bohaterów, a do tego lubicie kolorować, sięgnijcie także po publikację Wydawnictwa Olesiejuk - "Świat Beatrix Potter. Kolorowanka" - będziecie mogli sami nadać barw postaciom wykreowanym przez autorkę, których losy tak nas emocjonowały podczas lektury!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


Autor: Beatrix Potter
Wydawnictwo: Olesiejuk 
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Format: 21,5x28,5 cm
ISBN: 978-83-274-4454-7

Autor: Beatrix Potter
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 92
Format: 21,5x28,5 cm
ISBN: 978-83-274-4453-0


Komentarze