"Miasto Labiryntów" - rozkosze łamania głowy;) - i pomagania!:)Fani labiryntów z pewnością bardzo ciepło myślą o Wydawnictwie Nasza Księgarnia (zresztą i inni wielbiciele dobrych lektur także!:)). Regularnie w ofercie wydawnictwa pojawiają się nowe tytuły zwierające ich ulubione łamigłówki, a każda kolejna pozycja to niebanalne przetransformowanie znanej "od wieków" idei labiryntu, zatem o znużeniu formułą nie może być mowy!

Tak książka przekonuje nas także, jak atrakcyjnym zawodem może być pisarstwo! Ach, kreowanie własnych światów, ustalanie zasad w nich panujących według własnej fantazji... Na dodatek można uczynić siebie burmistrzem wymyślonego miasteczka! Kusząca propozycja - nie zdziwi mnie to, że być może zainspiruje kogoś do wybrania takiej drogi życiowej!;)

Zatem w tej niezwykłej pozycji autorstwa Jarosława Adama Kalinowskiego będziemy towarzyszyć burmistrzowi Jarkowi, poznamy jego krewnych, przyjaciół, okazałego podopiecznego - kota Benka, mnóstwo osób z miasteczka pełniących różne funkcje, wykonujących rozmaite zawody. Nasza przygoda z tą książką rozpocznie się od udzielenia pomocy Benkowi, który pechowo utknął na dachu domu burmistrza. I zdradzę, że ta udana akcja ściągnięcia pupila na dół zaowocuje wciągnięciem czytelnika na listę etatowych pomagaczy śpieszących w sukurs wszystkim potrzebującym... Zaraz, zaraz - czy to możliwe, że na tej liście figuruje tylko jedna osoba?! W rzeczy samej - no chyba, że macie pod ręką rodzeństwo w stosownym wieku, bo to nie zadania dla starszaków takich jak rodzice;) - tu trzeba się wykazać wielką spostrzegawczością, determinacją w dążeniu do celu, warto być też elastycznym, bo zdania zmieniają się jak w kalejdoskopie - przedzieramy się przez odpadki, szukamy trasy pływackiej wśród niekonwencjonalnie usytuowanych boi, szukamy klucza skacząc po kołach, sterujemy łódką przez labirynt lilii, wspinamy się po torcie uważając na lukier...;) Mnóstwo niebanalnych zdań stanie się naszym udziałem, a na końcu najwytrwalszych i najdzielniejszych (nie wątpimy, że wszyscy mali użytkownicy okażą się godni tych określeń) czeka nagroda!

Zaletą tej publikacji jest połączenie wciągającej opowieści z labiryntowymi łamigłówkami. Ci, którzy do tej pory mniej chętnie po nie sięgali, ale cenią pasjonujące historie, dzięki fabule właśnie mogą wciągnąć się w poznawanie Miasta Labiryntów! A z kolei miłośnicy tego typu zdań stroniący od opowieści być może dzięki tej pozycji je pokochają? Sympatyczna jest także idea pomagania przemycona do relacji z "naszego" pobytu w miasteczku, oby takie działanie stało się czymś naturalnym dla młodych użytkowników! 

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
Autor, ilustrator: Jarosław Adam Kalinowski
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 128
Format: 20,5x28,5 cm
ISBN: 978-83-10-12908-6

Komentarze