"Zwierzęta pod ochroną. Mistrzowskie karty" - zabawa i nauka w poręcznym opakowaniu;)Ci najmłodsi uczniowie i ci starsi, prymusi, trójkowicze i ci, co zawsze mają ciekawsze zajęcia niż odrabianie lekcji - wszyscy teraz myślą o jednym;) O wakacjach! Nawet jeśli w planach nie ma dalekich wyjazdów, to i tak raczej nudzić się nikt nie będzie. No chyba żeby zdarzyło się zbyt wiele deszczowych dni... Pozostaje też kwestia dotarcia do miejsca, w którym te miłe chwile kanikuły spędzać będziemy... Jak sprawić, by w takich momentach czas nieco szybciej płynął?;) Sięgnijcie po "Mistrzowskie karty"!

Nasz zestaw to "Zwierzęta pod ochroną", bo dla większości domowników to najciekawszy temat pod słońcem! Ale jeśli Wasze zainteresowania krążą wokół innych tematów, macie do wyboru jeszcze inne propozycje. Przyszli lekarze sięgną pewnie po "Ciało człowieka", pasjonaci podróży zdecydują się na "Państwa", a ci, którzy marzą o pójściu w ślady Mikołaja Kopernika czy też Neila Armstronga, z przyjemnością poznają ciekawostki z kart "Kosmosu".  

Co w ogóle;) Wam proponujemy? Czym są "Mistrzowskie karty"? Co nieco widać na zdjęciach - w trwałym pudełku znajdziemy 50 sporej wielkości kart (ich wymiary to 9 na niespełna 14 cm), dołączona jest też instrukcja znajdująca się na identycznej jeśli chodzi o rozmiary karcie. Pięćdziesiąt kolorowych kart to okazja do bliższego poznania wielu gatunków, poszerzenia swej wiedzy o zwierzętach, którym grozi wyginięcie, uświadomienia sobie mnóstwa ważnych zagadnień związanych z ekologią, ochroną środowiska. 

Każde zwierzę, którego dotyczą pytania na karcie, możemy także zobaczyć - dobrej jakości zdjęcia pokazują dany okaz w naturalnym środowisku, także karty dotyczące ochrony zwierząt zostały zilustrowane nawiązującymi do tematu zdjęciami. Awers zatem to wizerunek zwierzęcia oraz trzy pytania - jego samego dotyczące lub kwestii ochrony zwierząt: pytaniom towarzyszą symbole i w zależności od trudności zagadnienia za prawidłową odpowiedź możemy doliczyć sobie jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli uda się nam odpowiedzieć na wszystkie pytania z danej kategorii, wówczas czeka nas premia - 50 punktów! Proste zasady sprawiają, że szybko możemy przystąpić do rozgrywki i zmierzyć się z koleżankami czy kolegami, a nawet rodzicami. Jeśli mamy chęć wyłonić mistrza wiedzącego wszystko o zwierzętach pod ochroną z większego grona osób, wówczas przydadzą się kartki do zapisywania odpowiedzi oraz sumowania punktów, ale ta gra świetnie sprawdzi się także w sytuacji, gdy nie mamy partnera do rozgrywki lub w czasie podróży - można przecież grać samemu, przekonać się, jak wiele wiemy, poszerzyć wiedzę i w kolejny rozgrywkach prezentować już same bezbłędne odpowiedzi.

Poza tym "Mistrzowskie karty" dostarczą miłośnikom tematu wielu interesujących informacji: na odwrocie kartoników znajdziemy oprócz krótkich, klarownych odpowiedzi na pytania ciekawostki dotyczące omawianego gatunku. 

Małe uwagi do niniejszego zestawu: kolor dwóch kategorii jest bardzo podobny, zatem lepiej przedzielić je innymi kartami, by przy dodawaniu bonusowych punktów nie było wątpliwości. Zastanawia mnie także odpowiedź na pierwsze pytanie z karty "Przyczyny naturalne": "Człowiek przyczynia się do wszystkich procesów powodujących wymieranie zwierząt. Prawda czy fałsz?" Umieszczona na karcie odpowiedź brzmi: "Prawda. Tylko czasami miejsca zamieszkania niektórych gatunków zostają zniszczone z przyczyn naturalnych", a na dodatek ciekawostka na tej karcie to taka informacja: "Nie wszystkie zwierzęta wymierają z powodu działalności człowieka. Większość gatunków zwierzęcych ewoluuje, rozwija się, a następnie wymiera, i tak jest od zawsze. Trzeba też wziąć pod uwagę katastrofy naturalne, epidemie, współzawodnictwo między gatunkami albo brak pożywienia". 

Ale ogólnie rzecz ujmując, to ciekawa propozycja, fajny pomysł na dłużącą się podróż czy gorszą pogodę: kompaktowe rozmiary również warto docenić, a możliwość wyboru między czterema zestawami sprawia, że z pewnością znajdziemy coś dla siebie wśród propozycji "Mistrzowskich kart"!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Zwierzęta pod ochroną. Mistrzowskie karty"
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: kartonowe pudełko
Liczba stron: 50 kart
Format: 12,5x15 cm
ISBN: 978-83-280-3065-7Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)