"Duch potrzebny od zaraz" - wakacyjna przygoda z nutką tajemnicy:)Wakacyjna opowieść o przyjaźni i przygodach spodoba się na pewno młodym czytelnikom, gdyż ma w sobie to wszystko, co tak lubimy;) Od czasów sympatycznego rodzeństwa z powieści Hanny Ożogowskiej "Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek" ten motyw jest niezawodnym patentem na wciągającą opowieść. Tu również bliźniaki znajdują się w centrum wydarzeń, a choć wspólnie przeżywają niesamowite przygody, to pewne podobieństwo do opowieści sprzed paru lat znajdziemy - dzieciaki są bardzo odważne, pomysłowe, bez namysłu rzucają się w przygody, lubią sobie trochę dokuczyć. A do tego znajdziemy w książce swego rodzaju nawiązanie do innych kultowych powieści z dzieciństwa współczesnych małolatów - mianowicie chodzi o "Wakacje z duchami", choć od razu trzeba ustalić pewną istotną różnicę - tu duch jest jak najbardziej prawdziwy

"Duch potrzebny od zaraz" to prawdziwie wakacyjna opowieść - bo zdarzenia rozgrywają się właśnie w czasie kanikuły, w bardzo urokliwych okolicznościach przyrody, czyli nad morzem, w niewielkim pensjonacie należącym do dziadków rodzeństwa. Ale nie tylko idylliczne obrazki znajdziemy w tej lekturze - babcia i dziadek martwią się brakiem gości, a wśród tych, którzy w tym roku ich odwiedzili niektórzy są naprawdę uciążliwi i niezbyt sympatyczni... Finansowe kłopoty to sprawa jak najbardziej realna, ale czeka nas spotkanie z mniej materialnym problemem - otóż goszcząca w pensjonacie artystka-malarka portretuje rodzeństwo oraz ich koleżankę bawiących się na plaży. Problem w tym, że dzieci były pewne, iż są tam same... 

Czy duchy naprawdę istnieją? Jakie mają zamiary? Czemu nie wszyscy je widzą? Czy mogą one wpływać na losy osób żyjących? Jeśli obawiacie się drastycznych scen, to uspokajamy, że opowieść Agnieszki Gadzińskiej to emocjonująca i nieco tajemnicza historia, ale ze szczęśliwym zakończeniem! Powieść wciąga, bo wydarzenia toczą się bardzo szybko, nie dla wszystkich widoczna dziewczynka sprawia, że po jej interwencji jedni czują się niezbyt pewnie, a inni - wyjątkowo szczęśliwi!

Intrygująca opowieść przekazuje także wiele pozytywnych wartości - pokazuje siłę przyjaźni oraz więzów rodzinnych, przekonuje, że warto pomagać innym, być osobą uczciwą i empatyczną. Przebieg tej historii pokazuje nam, że warto czasem zrezygnować z korzyści materialnych, by zdobyć coś cenniejszego - przyjaciół, ich wdzięczność, by przeżyć coś wyjątkowego.

Wydana w serii "Duże litery" powieść Agnieszki Gadzińskiej to wciągająca historia, zatem nie wątpimy, że młodzi czytelnicy z przyjemnością po nią sięgną i będą doskonalić swoje umiejętności!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Duch potrzebny od zaraz"
Autor: Agnieszka Gadzińska
Ilustrator: Zbigniew Dobosz
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 14,3x19 cm
ISBN: 978-83-7915-365-7Komentarze