"Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku", "Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?" - kultowa bohaterka w wersji dla maluszków:)Kicia Kocia jest nadal jedną z najukochańszych bohaterek i są dni, gdy te kolorowe grzbiety stojące na półce wybitnie pod ręką;) przykują wzrok - najczęściej Młodszej - i czytamy: każda córka wybiera po kilka tytułów, preferencje są różne, zatem trzeba czytać oba stosiki. I tak już od... ho, ho - pięciu! Tyle lat towarzyszą nam opowieści o codziennych, ważnych sprawach małej bohaterki! Starsza była wówczas w idealnym wieku, by się załapać na dolną granicę grupy odbiorczej, dla której historie te są dedykowane:)

Ale to rzecz jasna takie już dość poważne lektury - Kicia Kocia dowiaduje się wielu istotnych rzeczy, uczy się właściwego postępowania, rozwija pasje, podejmuje decyzje... A i tekstu tu sporo, zatem doceniamy i ilustracje, które skupiają uwagę młodych odbiorców, i możliwość dopowiadania treści dzięki przedstawionym na rysunkach przedmiotom. Ale pamiętać trzeba, że kartki są cienkie, okładka miękka i nietrudno o uszkodzenia, gdy książka dostanie się w małe, niecierpliwe łapki;) 

Dlatego starszaków mających młodsze rodzeństwo ucieszą nowe tytuły - będzie można maluchom podsunąć książeczki ze sztywnymi kartkami i uchronić swoje ulubione lektury! Usatysfakcjonowane maluchy będą mogły do woli napawać się pozycjami do nich adresowanymi i testować je nawet organoleptycznie;) Choć oczywiście umiar jest wskazany - wszak najistotniejszy jest przekaz i na niego warto zwrócić uwagę małych fanów kociego rodzeństwa:) 

A najmłodsi mogą pobawić się w zgadywanie, co też Niunuś może robić - "Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?" zachęca do dociekań - do czego może służyć pędzelek? W jakim celu Nunuś chwycił za szczotkę?;) Co będzie robił tą granatową łyżeczką? Wpadnięcie na właściwy trop ucieszy maluchy, zaś wspólna zabawa rodzeństwa i okazywanie sobie uczyć będą doskonałą inspiracją. Na pewno też dla zaczynających swą przygodę z nocnikiem;) cennym wsparciem będą doświadczenia małego brata Kici Koci w tej materii. 

Nunuś tworzy dzięki farbkom pierwsze arcydzieła, sprząta - a to nader ważna umiejętność, sam pałaszuje zupkę, uczy się nowych rzeczy, dowiaduje się, do czego tak naprawdę służy nocnik. Może liczyć na wsparcie i pomoc starszej siostry - nie da się ukryć, że posiadanie starszego rodzeństwa to wielka radość i nieocenione szczęście. 

Ulubione postacie, tematy dotyczące bezpośrednio najmłodszych, radosne przygody, pomyślne rozwiązanie sytuacji - nowe książeczki o Kici Koci (i jej braciszku!:)) idealnie sprawdzą się w przypadku małych fanów lektur, już roczniaki mogą je studiować i poznawać świat z Nunusiem:) 

Polecam
Katarzyna


"Kicia Kocia i Nunuś. Na nocniku", "Kicia Kocia i Nunuś. Co robisz?"
Autor i ilustrator: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: twarda
Liczba stron: 7 rozkładówek + okładka
Format: 17x17 cm
ISBN: 978-83-8008-183-3, 978-83-8008-184-0


Komentarze