"Myszorek Jorge i papież Franciszek" - dlaczego warto być ciekawym?;)Wielu młodych ludzi z niecierpliwością czekało na nadejście lipca, a i teraz odliczają oni dni do szczególnego wydarzenia - Światowych Dni Młodzieży, w których weźmie rzecz jasna udział także papież Franciszek. Wyjątkowy gość, charyzmatyczna osoba o wielkim sercu - swój urząd pełni od trzech lat, podobnie jak nasz wielki rodak - Jan Paweł II, wiele podróżuje, spotyka się z wiernymi, działa na rzecz zbliżenia religii, a śledzący jego poczynania dostrzegają ich niewątpliwą rewolucyjność. 

"Nasz" papież-Polak jest wielu maluchom doskonale znany - często bywa patronem przedszkoli, podczas katechezy wspomina się niejednokrotnie jego osobę. Ale warto pamiętać i o tym, co dzieje się teraz, a papież Franciszek jest z całą pewnością kimś wyjątkowym. Do tego jego osobowość sprawia, że idealnie pasuje do takiego nietypowego przybliżenia dla najmłodszych, jakie ma miejsce w dwóch książkach, które napisał Stefano Gorla, ksiądz i członek zakonu barnabitów. Jego doświadczenia w przekazywaniu ważnych treści za pomocą słowa pisanego są bardzo bogate - jest redaktorem tygodnika i dwóch miesięczników oraz periodyków skierowanych do dzieci i młodzieży, ma na swoim koncie kilka publikacji, współpracował z wieloma wydawnictwami.

Na przybliżenie postaci obecnego papieża młodym odbiorcom znalazł sposób niezwykły - łączy motywy fantastyczne z realistycznymi, przekazuje prawdy wiary i zasady chrześcijańskiego postępowania za pośrednictwem opisu przygód... myszki! A dokładnie jest to myszka płci męskiej - myszorek Jorge, który nosi imię dane papieżowi Franciszkowi na chrzcie - Jorge Mario Bergoglio! 

Myszorek ma dwanaścioro rodzeństwa, mieszka w Rzymie, pochodzi z wypływowej rodziny, a sam jest niezwykle ciekawski, intryguje go otaczający świat, nie waha się nieco ryzykować, by zaspokoić żądzę dowiedzenia się czegoś nowego, zajrzenia w zakamarki i miejsca nie stanowiące naturalnego szlaku codziennych wypraw myszek. Zagłębiając się w lekturę mamy możliwość najpierw poznać uroczy dom rodziny myszorka, zobaczyć spory kawałek Rzymu, towarzyszyć mu w jego ekscytujących wyprawach, a wreszcie - jesteśmy świadkami zawarcia niezwykłej znajomości między myszorkiem Jorge a papieżem Franciszkiem, dla którego każda istota jest godna uwagi i szacunku. 

Ich spotkanie nie będzie jednorazowym incydentem - od tej pory Jorge często będzie gościem w Domu Świętej Marty, stanie się też współuczestnikiem wyprawy do Jerozolimy, przemycony w papieskiej teczce do samolotu, jako towarzysz spacerów i uważny słuchacz oraz rozmówca mały myszorek pozna piękne, wzruszające historie - o narodzeniu Jezusa, o pasterzach i Trzech Królach odwiedzających Bożą Dziecinę, o życiu Chrystusa i o tym, czego dokonał dzięki głoszonym prawdom, o aniołach, o wyciąganiu ręki na zgodę... Dowie się, skąd wziął się zwyczaj bożonarodzeniowych stajenek budowanych w kościołach, pozna przypowieści, których ponadczasowa wymowa jest ważna i dla nas, dla każdego z nas. Sympatyczne spotkania i prowadzone dyskusje to okazja do przekazania pięknych historii, ale też uczulenia na problemy istniejące we współczesnym świecie, to nauka tolerancji, niebanalna lekcja wiary. Poznajemy papieża w sytuacjach wymyślonych, ale jego zachowanie jest wzorowane na rzeczywistości, zatem to ciekawy sposób przybliżenia obecnej głowy Kościoła katolickiego.

Bogato ilustrowane książki łączą świat myszek, który na pewno zajmie nawet maluchy, z poważniejszymi tematami, współczesność z odległymi czasami życia Jezusa. Przygody myszorka bawią, jego rozmowy z Wielkim Przyjacielem uczą. Na stronie wydawnictwa dostępny jest pakiet w sympatycznej cenie!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Myszorek Jorge i papież Franciszek. Przyjaźń w sercu Watykanu"
Autor: Stefano Gorla
Ilustrator: Ivano Ceriani
Wydawnictwo Święty Wojciech
Oprawa: twarda
Liczba stron: 56
Format: 21,5 x 22,5 cm
ISBN: 978-83-7516-962-1

"Myszorek Jorge i papież Franciszek. Tajemnica Jerozolimy"
Autor: Stefano Gorla
Ilustrator: Ivano Ceriani
Wydawnictwo Święty Wojciech
Oprawa: twarda
Liczba stron: 56
Format: 21,5 x 22,5 cm
ISBN: 978-83-7516-963-8

Komentarze