"Piosenki dla przedszkolaka 9. Wlazł kotek na płotek i inne przeboje" - muzyczna podróż w przeszłośćTrzynaście ulubionych piosenek z zapisem nutowym, tekstem, a do tego - i płyta z utworami oraz z wersjami instrumentalnymi! Kto nie zna jeszcze tej serii - bo jak widzicie, niniejsze wydanie "Piosenek dla przedszkolaka" opatrzone jest cyfrą 9, niech wierzy nam na słowo - choć to nietypowe książki, to bardzo lubiane i najmłodsi najpierw w skupieniu zasiadają, słuchają utworów studiując przy okazji ilustracje, a potem... Słuchamy na okrągło! Przynajmniej przez czas jakiś;), śpiewamy, skaczemy (to przodują rzecz jasna dziewczynki;)), podkładamy nasze głosy do wersji instrumentalnych. 

Sprawdza się nam świetnie taka płyta w domu, w chwilach jakiś smutków czy gdy nuda nas dopada, ale rzecz jasna lato to także wyjazdy! Nie wiem, jak to robią "inni", że zabierają do auta audiobooki i podróż upływa im miło, radośnie czy też kształcąco... Może to kwestia naszego samochodu (żaden najnowszy model prosto z salonu, niestety...;)), ale słuchanie powieści, opowiadań jest problematyczne - nie dosłyszy się czegoś i jest dramat, jest za cicho albo za głośno, nie można się skupić, bo ktoś musi coś powiedzieć i "zagłusza". Na szczęście świetnie sprawdzają się w tej sytuacji właśnie piosenki! Znane, więc lubiane;), teksty mamy w głowach, a nawet gdy się słówko jakieś przekręci, to nie ma dramatu. Do tego wprowadzają radosną atmosferę i nie sposób marudzić - choćby że podróż za długo trwa...;) 

Jedziemy i śpiewamy o misiach, które też jadą;), o babie, która swoje zwierzęta w nader dziwnych miejscach lokowała, o żabce i krakowiaczku... Na pewno wiele z tych melodii doskonale znacie: dziewczynkom przypomniały się zabawy z przedszkola, piosenki, które tam poznały, ale i parę nowych utworów dołączyło do naszego repertuaru: "Słoneczko późno dzisiaj wstało" czy "Poszła żabka o wodę". Nie znały także zabawy "Jawor, jawor", może zatem panie przedszkolanki skorzystają z tej płyty w celu poszerzenia repertuaru zabaw przy muzyce?

Nam się bardzo podoba to, że wykonawcami piosenek są dzieci - uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Podłężu. Radosne głosy zachęcają do przyłączenia się, są miłe dla ucha i przekonują najmłodszych, że śpiewanie to przyjemne zajęcie.

Tytuły z tej serii już od dłuższego czasu się ukazują, wydawnictwo zapowiada już kolejny - "Muzyczne podróże" z tekstami Danuty Zawadzkiej. Zanim jednak wybierzemy się w świat z tymi nowymi utworami, pośpiewajmy razem te znane doskonale babciom i dziadkom!:)

Polecamy!
Katarzyna i dziewczynki"Piosenki dla przedszkolaka 9. Wlazł kotek na płotek i inne przeboje"
Kompozytor: Jerzy Zając
Ilustrator: Agnieszka Kłos-Milewska
Wydawnictwo: Skrzat
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 20x19 cm
ISBN: 978-83-7915-345-9
Komentarze