"1000 słówek po polsku i angielsku" - ten język znać trzeba!Angielski to niezwykle wprost potrzebny język - jego znajomość umożliwia nam funkcjonowanie w rozmaitych sytuacjach. Jest niezbędna w pracy, pozwala korzystać z rozmaitych tekstów kultury w tym właśnie języku - a co za tym idzie - być na bieżąco w tej materii, miast czekać na ukazanie się wersji z tłumaczeniem. Latem często wyjeżdżamy, a języki angielski jest tak uniwersalny, że właściwie porozumiemy się dzięki jego znajomości właściwie wszędzie! Dlatego uczą się go nawet maluchy - Młodsza od pierwszego roku pobytu w przedszkolu, czyli w grupie maluchów, miała zajęcia przybliżające mowę Szekspira. Dziewczynki chętnie oglądają bajki w tym języku, sięgamy również po książki (naszą ulubioną czarownicę Winnie poznajemy właśnie w oryginale,  bo ciocia obdarowała panny takimi właśnie wydaniami tych opowieści).

Choć od razu musimy przyznać się, że niekoniecznie są to ulubione zajęcia dziewczyn - te językowe... A szkoda! Ale dlatego - jeśli i u Was taka sytuacja ma miejsce - tym bardziej warto sięgać po książki poszerzające słownictwo, w przyjazny sposób do głowy wejdą kolejne słówka, rozbudzona zostanie chęć doskonalenia umiejętności porozumiewania się. "1000 słówek po polsku i angielsku" to książka pozwalająca na zaznajomienie się z wieloma słowami z rozmaitych dziedzin. Ci, których zaciekawi ta pozycja, będą mogli utrwalić sobie znane słownictwo, ale i z pewnością mnóstwo nowych wyrazów wejdzie do zasobu słownika czynnego.

Szczęśliwi ci, którzy mają wsparcie w rodzinie podczas nauki języka. Bliscy poligloci mogą skorygować akcent, nauczyć wymowy, w wolnych chwilach przywoływać nowe słowa, sprawdzać znajomość tych już znanych. Dla niemających tego typu pomocy miłym aspektem niniejszej pozycji będzie fakt, iż wyrazy zostały wzbogacone o wymowę - w nawiasach podana została transkrypcja fonetyczna, zatem dorośli wraz z maluchami - ale i starszymi pociechami - sięgający po tę książkę mogą pomóc poznającym niuanse języka podając brzmienie danego słowa, wyrażenia.

Na pewno warto docenić zawartość tej pozycji, mnogość tematów ukazanych na stronach i wzbogaconych o podpisy w dwóch językach: są tu zwierzęta żyjące w różnych środowiskach, w wielu zakątkach świata, rzecz jasna sporo miejsca zajmuje najbliższe otoczenie młodych odbiorców - żłobek, ale i szkoła, przeróżne pomieszczenia w domu, miejsca kojarzące się z wesołą zabawą, rozrywką - cyrk, wesołe miasteczko, park, plaża, sklep... Miłośnicy muzyki docenią możliwość bliższego zapoznania się z instrumentami, są i ciekawe miejsca związane z transportem, przemieszczaniem się - port, lotnisko; zostały także przedstawione rozmaite środki transportu oraz plac budowy - zatem nieco bardziej męskie tematy;) Dziewczynkom spodoba się część poświęcona strojom, a wszyscy z zaciekawieniem pochylą się nad stronami dotyczącymi ogrodnictwa, uprawy ziemi, przeróżnych roślin.

Ciekawym zabiegiem jest umieszczenie słówek na marginesach - wokół ilustracji. Dzięki temu zabiegowi możemy pobawić się w odnajdywanie opisanych elementów na dużym rysunku, co będzie doskonałym treningiem spostrzegawczości i szybkości reakcji ( bo dziewczynki rzecz jasna nieco się ścigają...;)). Książka może posłużyć i jako słownik najmłodszym uczniom, i dla najmłodszych - jako książka-wyszukiwanka. Z pewnością miło będzie sięgać po to ciekawe i solidnie przygotowane, trwałe wydanie, a kolejne spotkania z tą pozycją sprawią, że język angielski będzie coraz bliższy!

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"1000 słówek po polsku i angielsku"
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustrator: Lombar & Joe T.
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: twarda
Liczba stron:
Format:
ISBN:
Komentarze