"Miasta Europy do kolorowania. Z kredkami dookoła Europy" - twórcza lekcja geografii:)Jak miło po raz kolejny wybrać się w wirtualną podróż z publikacją Wydawnictwa Olesiejuk - po kompleksowym zwiedzaniu Polski i świata przyszedł czas na poznawanie bardziej wnikliwe, na poświęcenie paru (albo i więcej!) chwil na piękne miasta Europy!

W podróż po Polsce zaprosiły nas Anna Wiśniewska i Joanna Babula - także tym razem będą przed nami odkrywać tajemnice i urok bliższych i nieco dalszych europejskich metropolii. Szesnaście miast - stolic, słynnych ośrodków kultury, pełnych zabytków, oryginalnych budowli prezentuje się najmłodszym w sposób pozwalający na powstanie skojarzeń, zapamiętanie charakterystycznych obiektów, zdobycie pewnej wiedzy. 

Książkę tę można potraktować w bardzo różny sposób - w zależności od wieku i zainteresowań odbiorców może ona być przede wszystkim kolorowanką, okazją do twórczego wyżycia się, wykreowania nowych budowli czy też odtworzenia jak najdokładniej tych istniejących. To też lekcja geografii, bo portret każdego z miast opatrzono niewielką mapką, na której zaznaczono jego położenie na tle konturu kraju. Na kolejnych planszach umieszczono także flagi danego państwa, są i plany miast - siatka najważniejszych ulic, przepływające rzeki. Miłośnikom sztuki spodobają się informacje tej materii dotyczące - miniaturki budowli, reprodukcje obrazów, rzeźby. Odnaleziona na planie miasta nazwa obiektu może nas skłonić do poszukiwań choćby w Internecie - warto sprawdzić, jak też w rzeczywistości dana budowla wygląda, jakich barw możemy użyć - i zainspirować się rzeczywistością lub wprost przeciwnie - wykreować własną wersję (czy Casa Milà nie wyglądałaby intrygująco w szerszej gamie barw? A Plaza Mayor w innym kolorze - czy to dobry pomysł? Tęczowy Swiss Re czy zgodnie z zamysłem twórców - industrialny, stalowo-szary?).

Każde z miast przedstawiono w niezwykle zachęcających do odwiedzin sposób - ciekawostki, atrakcje dla najmłodszych (choć nie tylko!), obiekty sportowe, tereny zielone... Na pewno jeśli nadarzy się okazja, zdobyte dzięki książce "Miasta Europy do kolorowania. Z kredkami dookoła Europy" wiadomości pozwolą z radością identyfikować to, co uda się podczas pobytu zobaczyć.

Kolorowanki miewają rozmaite rozmiary - czasem zamówiona w księgarni internetowej pozycja okazuje się niewielkim zeszycikiem i nawet najciekawsza treść nie rekompensuje niewygody korzystania. Bywa tak, że klejone książki dosłownie rozsypują się lub "zamykają się" (nad czym bardzo często boleją nasze dziewczyny;)) - w przypadku książki "Miasta Europy do kolorowania. Z kredkami dookoła Europy" takich zażaleń z całą pewnością nie będzie! Format jest imponujący - a co za tym idzie, wszystko zostało klarownie przedstawione, nawet starszacy nie muszą sięgać po lupę, do tego sam proces twórczy - by dodać barw kolejnym stronom, potrwa trochę (i być może dłuższe obcowanie z tymi wiadomościami zawartymi w ilustracjach sprawi, iż zostaną one w głowach na dobre).

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Miasta Europy do kolorowania. Z kredkami dookoła Europy"
Autor: Anna Wiśniewska
Ilustrator: Joanna Babula
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 48
Format: 28,5x40 cm
ISBN: 978-83-274-4685-5Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)