"Nauka bez tajemnic" - poważna wiedza w bardzo przyjaznej formie:)Na okładce czytamy, że ta inspirująca pozycja rozbudzi ciekawość najmłodszych - to prawda, trzeba liczyć się z tym, że niebanalnie przedstawione wiadomości z zakresu biologii, anatomii i fizjologii człowieka, z fizyki i astronomii sprowokują do zainteresowania tymi tematami, każą drążyć i zadawać mnóstwo pytań. Nie obawiajmy się, jeśli nie jesteśmy w której z tych dziedzin zbyt mocni - wszak to pozycja dla małych odbiorców, fanów "okienek" i barwnych ilustracji, zatem śmiało wkraczajmy w świat nauki, bo warto wiedzieć więcej!

A czym jest nauka? Jakich metod i sposobów używają naukowcy, by poznawać i badać otoczenie? Poczynając od pierwszej rozkładówki na te pytania przynoszącej odpowiedź zgłębiamy to, co nas otacza - od rozmaitych materiałów, z których różne przedmioty są wykonywane, poprzez rośliny, ludzkie ciało, mnóstwo ciekawych zagadnień z dziedziny fizyki (światło, dźwięk, siły fizyczne), aż po to, co nieco bardziej odległe - planety, gwiazdy, ciała niebieskie... 

Oczywiście najmłodszych nie tylko zaintrygują poruszone zagadnienia - pewnie jednak mimo wszystko;) najmilszym aspektem jest rzecz jasna forma książki! Ta cała masa okienek, w tym i podwójne - okienka pod okienkami, ich rozmaite kształty, niespodzianki dotyczące kierunku otwierania (zatem uważnie, żeby nie uszkodzić!;)), do tego harmonijka na końcu również skrywająca okienka! Nawet osóbki mniej zainteresowane naukami ścisłymi z przyjemnością zasiądą nad tą pozycją, będą ją eksplorować, a "przy okazji" i nieco wiedzy w głowach zostanie!

Wszystkie poruszone tematy zostały zilustrowane i wyjaśnione w sposób przyjazny dla najmłodszych - prawa fizyki przedstawiono na klarownych przykładach, do tego znajdziemy w książce kilka propozycji eksperymentów (do robienia wulkanu można zamiast barwnika - jeśli nie mamy go na podorędziu - użyć chili, daje to też sympatyczny efekt;)). 

Naprawdę miło się sięga po takie naukowe pozycje, może potem siostrze tłumaczyć zawiłości naszego świata, udowadniając, że nie tylko księżniczki są tematem atrakcyjnym dla dziewcząt (u nas najwięcej entuzjazmu wzbudziła strona zatytułowana "Siły fizyczne", wszak w codziennych harcach najmłodszych dużo z tego typu działań jest stale obecnych;)).

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
"Nauka bez tajemnic"
Autor: Minna Lacey
Ilustrator: Stefano Tognetti
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 14
Format: 19,5x22 cm
ISBN: 978-83-274-4234-5


Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Komentarze