"Sisters. Wszystko gra" - rodzinne podchody i przygody;)
U nas także widać pewną rozbieżność zainteresowań córek, odmienne pasje, różne usposobienie, ale rzecz jasna mnóstwo też je łączy - w końcu raptem dwa lata różnicy to nie wieczność, więc i bajki lubią te same, te same piosenki wyśpiewują tak głośno, że rodzice są doprowadzani na skraj wytrzymałości, obie - to okazało się niedawno - uwielbiają i koty, i psy, nie cierpią warzyw, marzą o dalekich podróżach i założeniu restauracji, kiedyś, za czas jakiś;)

Podobnie rzecz się ma w przypadku bohaterek "Sisters", choć dzieli je nieco więcej lat - Wendy jest nastolatką, zatem jej o parę lat młodsza siostra Marine wydaje się być po prostu maluchem;) Siostry uwielbiają zabawy z pieskiem dziadków, moda to ich konik, lubią mieć ostatnie słowo, rzecz jasna każda chce postawić na swoim. 

Ale żadna z nich nie jest faworyzowana w tym wyścigu o palmę pierwszeństwa w rodzinie;) - obie mają i lepsze, i gorsze dni. Czasem okazuje się, że lepiej jest być starszą, móc decydować o pewnych rzeczach, ale z drugiej strony wiąże się z tym większa odpowiedzialność, obowiązki. Mała, słodka siostrzyczka potrafi płaczem wynegocjować pewne rzeczy, choć oczywiście to, że ma kilka lat mniej sprawia, iż przyjmuje niektóre sprawy zbyt dosłownie i starsza siostra niejednokrotnie wpuszcza ją w maliny lub bezlitośnie ujawnia jej dziecinność... Jednak uwielbiają te wspólne kłótnie, godzenie się, no i tworzą solidarny front przeciwko rodzicom, którzy naturalnie nie rozumieją swoich pociech;) (my też już nieraz słyszeliśmy z ust Młodszej: "Bo wy mnie nie rozumiecie!", zatem to oczywisty etap relacji rodziców i dzieci...)

Jednostronicowe historyjki to esencja codziennego, czasem niełatwego życia w rodzinie;) - domowe obowiązki, szkoła, przyjaciele, marzenia i plany, miłe uroczystości, zabawy na podwórku, borykanie się z nieludzkimi nakazami rodziców... Kto myśli, że mieć lat kilka lub naście to pasmo radości, ten przekona się, że to nie do końca prawda;) - o tym przypomną sobie dorośli, a młodzi odbiorcy tych historii zobaczą, że nie są osamotnieni w swych radościach i smutkach - podobne przypadki są udziałem wszystkim młodych ludzi. 

Większość przygód przedstawiono na kilku ilustracjach ukazujących przebieg wydarzeń zmierzający do zabawnej pointy, ale znajdziemy w tej książce parę zabawnych, całostronicowych rysunków zawierających w kilku słowach, w jednym przedstawieniu czytelny, esencjonalny przekaz. 

Charakterystyczne rysunki ukazują bogactwo emocji bohaterek, znakomicie podkreślają to, co je różni i to, co je łączy. Dodajmy, że i przy kolejnych lekturach komiks bawi, a fakt, iż jest to czwarty tom serii (a Wydawnictwo Egmont już zapowiada następny!) sprawia, że możemy liczyć na wiele miłych chwil podczas poznawania przygód Wendy i Marine!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Sisters: Wszystko gra, tom 4"
Autorzy: Christophe Cazenove, William Maury
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Format: 21,5x29 cm
ISBN: 978-83-281-1659-7


Komentarze