"Skanuję i poznaję. Jak to działa?", "Rentgen. Niezwykłe ciało" - wiedza sama wchodzi do głów!:)Działanie przy poznawaniu nowych wiadomości to bezcenny aspekt, dzięki któremu i temat potrafi bardziej zainteresować, i więcej w głowie zostaje. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej na półkach księgarń pozycji z wartością dodaną - okulary, lupy, mapy, przyrządy pisarski, a nawet - skanery!;) Takie cacka potrafią zaciekawić nie tylko najmłodszych, także i starszacy z zainteresowaniem przetestują ich działanie, wzdychając, że "za naszych czasów" takie cuda były nie do pomyślenia...

Na szczęście teraz są - i nie kosztują majątku! To bardzo miła wiadomość, bo czasem takie dodatkowo uatrakcyjnione pozycje potrafią nieźle osuszyć rodzicielską kieszeń... W przypadku nowych książek Wydawnictwa Olesiejuk radość całej rodziny będzie pełna - starsi ucieszą się, że zachcianka pociech ich nie zrujnuje, a wszystkich - i młodszych, i starszych zaintryguję wykorzystany patent i z przyjemnością będą dowiadywać się kolejnych rzeczy.

Obie książki pozwalają najmłodszym wkroczyć do świata, który z jednej strony jest im bardzo bliski, a z drugiej - kryje w sobie wiele tajemnic. Własne ciało jest na pozór tak doskonale znane, ale jednocześnie tak zagadkowe - pytania na jego temat pojawiają się znienacka, a potem pada ich coraz więcej. Ta trwała i pomysłowa publikacja pozwoli nam wyjaśnić sporo palących kwestii;) - co mamy "w środku", jak wygląda proces trawienia, na czym polega praca serca, w jaki sposób mózg zawiaduje wszystkimi naszymi reakcjami... Odpowiedzi są sformułowane prostym językiem, ale w sposób rzetelny, pozwalający maluchom zdobyć sporą porcję wiedzy. Najważniejsze terminy zapisano wielkimi literami, a wiele zagadnień ilustrują ruchome obrazki - to wrażenie uzyskujemy dzięki przyłożeniu do nich włączonego urządzenia stanowiącego komplet z publikacją. Dwubarwne światło na przemian pokazuje różne rysunki, a ich połączenie wywołuje wrażenie ruchu. To zaciekawia, ale przede wszystkim - pomaga zrozumieć wiele kwestii, zwłaszcza tych, które nie są widoczne gołym okiem. 

Kolorowe, starannie wykonane rysunki, przekroje, pomysłowe schematy także służą lepszemu poznaniu poruszanych treści. Ale autorzy nie ograniczają się do przekazania suchej wiedzy - ich ambicją jest wpłynięcie na małych odbiorców. Służą temu rady Doktora Zdrowie nawiązujące do opisywanych zagadnień: sympatyczny lekarz w typowym dla tego zawodu stroju zachęca do podejmowania aktywności fizycznej, uprawiania sportu, wyjaśnia, czemu warto zadbać o urozmaicone menu, przestrzega przed zbyt długim wpatrywaniem się w monitory komputerów czy w ekran telewizora, tłumaczy konieczność oddychania zimą przez nos... Mnóstwo dobrych rad, które poparte autorytetem mają szansą wpłynąć na zachowanie najmłodszych.

Druga z tych pozycji jest nieco skromniejsza jeśli chodzi o zawartość tekstową - tu przede wszystkim informacje przekazane są za pośrednictwem obrazów. A treści są również pasjonujące - zwłaszcza dla - nie da się ukryć - chłopaków;) To oni uwielbiają wszelkie maszyny i urządzenia, mogą godzinami oglądać pracujących robotników budujących drogę czy choćby pana śmieciarza (to była wielka pasja taty dziewczynek, gdy był nie większy od Młodszej;)).

Dowiemy się zatem, jakie pojazdy spotkamy na naszych drogach, co dzieje się na budowie, jak wygląda praca odpowiednich służb, gdy zdarzy się nieszczęście - wypadek drogowy. Trzy ostatnie rozkładówki przybliżają zagadnienia związane z transportem kolejowym, powietrznym i wodnym. Dołączony skaner pozwala niejako znaleźć się jeszcze bliżej tych jakże użytecznych maszyn i urządzeń.

Kolorowe rysunki z tej pozycji mogą posłużyć do ćwiczenia spostrzegawczości, możemy też porozmawiać o tym, co zostało na nich przedstawione, co robią pokazane osoby. 

Każdy z tych tytułów nabywamy w formie zafoliowanej książki, w środku przymocowany i odpowiednio zabezpieczony znajduje się skaner/rentgen. Umieszczony w nim plastikowy pasek izoluje baterie, zatem musimy go najpierw usunąć. A potem? Cieszyć się niezwykłą, aktywną lekturą!:)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Skanuję i poznaję. Jak to działa?", "Rentgen. Niezwykłe ciało"
Autor: praca zbiorowa
Ilustrator:
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 12
Format: 22x27,5 cm
ISBN: 978-83-274-4102-7, 978-83-274-4101-0
Książki można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Komentarze