"Zaśnij ze mną" - urocza lektura na słodki sen:)Szybkie przeczytanie tej książki nie zajmie nam więcej niż pół minuty, a jednak jeśli zagości ona w Waszym domu, to będziecie pochylać się nad nią bardzo często i na długo. Ba - nie tylko "pochylać", ale robić wiele innych rzeczy - otulać ją, przytulać, rozmawiać z nią, opowiadać jej bajki!

Tytuł tej pozycji jednoznacznie określa, kiedy będzie najlepsza pora na jej studiowanie;) Wieczór jest idealnym momentem, by po nią sięgnąć, bo nasze zabiegi wokół sennej lektury mogą i w nas samych obudzić chęć przyłożenia głowy do poduszki;)

Nie zapomniano o żadnym z wieczornych rytuałów - mycie zębów, robienie siusiu, otulanie i przytulanie, opowieści na dobranoc - te zwyczaje wieńczą każdy dzień maluchów. Wszyscy domownicy mają taki ustalony rytm, ale najmłodsi często pragną storpedować tę rutynę;) - przeforsować wieczorne skakanie po łóżku, inwentaryzację zabawek czy czytanie wszystkich książeczek... 

Dzięki "Zaśnij ze mną" na pewno łatwiej będzie zaakceptować konieczność wykonania pewnych czynności, a także pogodzić się z myślą, że wieczór to pora na sen. Niezwykła bohaterka - książka - może początkowo dziwić, a jej siusianie i mycie zębów - wywoływać uśmiech, ale maluchy przyjmują ten pomysł ze zrozumieniem i radością, co więcej - mogą wystąpić tu niejako w roli rodziców, którzy opiekują się, troszczą się o kogoś. 

Treść zachęca do aktywnego czytania, wejścia w rolę opiekuna: dziecko pyta bohaterkę o różne rzeczy, opowiada bajkę, przytula, reaguje na to, co się z nią dzieje. "Zaśnij ze mną" uczy nawet maluchy odpowiedzialności, empatii, a przede wszystkim - to urocza zachęta do wskoczenia do łóżeczka;) 

Polecam
Katarzyna "Zaśnij ze mną"
Autor: Cedric Ramadier
Ilustrator: Vincent Bourgeau 
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa; książka kartonikowa 
Liczba stron: 18 
Format 165 x 216 mm
ISBN 978-83-62965-34-2

Komentarze