"Dzikie widoki" - odwiedzamy zwierzęta w ich "domu"Taka lekcja przyrody niejako "mimochodem" to przemiła propozycja - dla małych fanów fauny, dla ciekawych świata, wielbicieli wyszukiwanek, no i rzecz jasna dla tych, którzy lubią podziałać kredkami;) 

Autorska książka Andrzeja Wieteszki w niebanalny sposób łączy treści geograficzne i przyrodnicze, bo "Dzikie widoki" przybliżają nam nie tylko wizerunki zwierząt - zostały one umieszczone w przestrzeni typowej dla danego gatunku, widzimy też koegzystencję różnych przedstawicieli fauny. 

Możemy zarówno pokusić się o identyfikację zobrazowanych okazów, ale też spodziewajmy się niespodzianek;), które autor zapowiada już we wstępie - pangolin i rokselana na pewno staną się nam bliższe, podobnie jak wiosłonóg czy fulmar (i sporo innych zwierzaków;)). Który to egzemplarz? Na odwrotnej stronie kolorowanki mamy podpowiedź - krótki komentarz, ale jeśli sama nazwa niewiele nam mówi, czujmy się zachęceni do zajrzenia do wszelakich źródeł, by ustalić, które to kredki będą nam potrzebne - jeśli rzecz jasna mamy ochotę na werystyczne odtworzenie przyrodniczej scenki;) 

Nieco grubszy papier pozwala na użycie wszelkiego rodzaju narzędzi kolorujących;) - sprawdzą się doskonale kredki, ale też i mazaki, a nawet możemy pokusić się o sięgnięcie po farby (akwarele będą na pewno dobrym wyborem!). 

Wielu fanów mają książki typu wyszukiwanki - a "Dzikie widoki" i taką zabawę nam proponują. Na każdej karcie ukryty został element "obcy", dość dobrze identyfikowalny, zatem najmłodsi z satysfakcją będą go wskazywali. 

Na pewno docenimy grubszą tekturę, która umożliwia korzystanie z książki nawet w mniej sprzyjających warunkach. Jednostronnie zadrukowane kartki pozwalają na naśladowanie lub twórcze przetransponowanie wizerunków. Autor zachęca do dzielenia się tą pozycją, bo kartki można bardzo łatwo wyjąć z bloku. Zatem dzielmy się, bawmy i uczymy - razem z "Dzikimi widokami"!

Polecam
Katarzyna


Autor, ilustrator: Andrzej Wieteszka 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 64
Format: 21x29,7 cm
ISBN: 978-83-10-13022-8

Komentarze