"Nad morzem" - z tęsknoty za latem - morskie reminiscencje:)
Wymarzone miejsce odpoczynku - uwielbiamy morskie klimaty, morskie opowieści, morze o każdej roku porze;) Najprzyjemniej rzecz jasna jest tam latem - nie ma to jak kąpiele w orzeźwiającej wodzie;) Choć oczywiście nie jedno morze na kuli ziemskiej!;) Niektórzy mają to szczęście, że gdzieś w ciepłych stronach spędzają miesiące kanikuły (lub chociaż ich część...) Kiedy Starsza była jeszcze przedszkolakiem, to podczas wrześniowych rozmów o wakacyjnym odpoczynku okazywało się, że wszyscy jak jeden mąż byli właśnie nad morzem! Może rzeczywiście, a może to było takie życzeniowe myślenie i wspominanie - jedno jest pewne: uwielbiamy wielką wodę:)

A co się robi nad morzem? Oczywiście uwielbiamy kąpiele, mało kto latem nie lubi zanurzyć się w orzeźwiającej, chłodzącej wodzie, są sporty wodne, plażowanie, tworzenie misternych konstrukcji z piasku. Starsi czasem narzekają, że te okołomorskie atrakcje, których pełno we wszystkich kurortach, nieco psują im humor, bo wydatnie drenują kieszenie... Ale w końcu lato jest raz w roku;) No i najmłodsi uwielbiają i ten aspekt letniego odpoczywania nad morzem.

Wyprawa nad morze to często wyjazd nad morze, pobyt w hotelu, w pensjonacie, tydzień lub dwa, w czasie których nie tylko na plaży bywamy, ale zwiedzamy, relaksujemy się, odpoczywamy, bawimy - jak? Tego wszystkiego dowiecie się - albo - w wielu przypadkach - przypomnicie to sobie dzięki pozycji "Nad morzem"! Jest tu wszystko - i wodne harce, plażowanie, wesołe miasteczko, muzea, wystawy, wakacyjne pyszności, hotele i pensjonaty, wieczorne imprezy taneczne;) Nam morzem bywa tłoczno - wszak wszyscy je lubią;) - zatem na ilustracjach wiele się dzieje - psoty, zabawy, radości, emocje, zaskoczenia i niespodzianki. W takim miejscu nawet kosmici się znakomicie odnajdują, a także superman i - to oczywiste:) - syrenka;) Każdemu przecież należy się odpoczynek - nawet żyrafie i jej właścicielce/przyjaciółce, która niestrudzenie wspina się po szyi swej podopiecznej.

Książka proponuje nam radość ze śledzenia perypetii bohaterów, możemy też tropić na stronach postaci z okładki, które na kolejnych kartach przeżywają nowe, emocjonujące przygody. Ta pozycja pozwoli przypomnieć nasze wyjazdy nad morze lub też zaplanować wreszcie finalizację tego marzenia. Nasycone barwy sprawiają, że "Nad morzem" przykuwa uwagę, zaciekawia, zajmuje na długo. Spodoba się i najmłodszym, a dzięki temu, że to bardzo trwałe wydanie, to będzie cieszyć maluchy odkrywaniem przygód postaci, a za czas jakiś sprawi przyjemność nieco starszym, którzy będą pracowicie wyszukiwać bohaterów.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki "Nad morzem"
Autorzy, ilustratorzy: Germano Zullo & Albertine
Wydawnictwo: Babaryba
Oprawa: całokartonowa
Liczba stron: 14
Format: 23,4 cm x 30,5 cm
ISBN: 978-83-62965-40-3
Komentarze

  1. Uwielbiam morze, więc z przyjemnością zaopatrzyłabym w tę książkę swojego synka, którego mam zamiar zabrać nad Bałtyk za rok. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)