"Książka na złość" - Nerwowa sytuacja? Odzew: twórcza akcja! :)Dla starszaków, którzy wyrośli z kolorowanek, ale pobazgrać, pogryzmolić, "potworzyć" sobie nieco lubią, będzie to pozycja bezcenna. Doskonale sprawdzi się i w przypadku uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej, ale też spojrzą na nią przychylnie poważni gimnazjaliści.

Nie przypadkiem przywołuję tu określenia wieku związane ze szkołą - bo gros zadań w tym właśnie miejscu zostało ulokowanych, dlatego bohaterami się uczniowie, nauczyciele, scenerią bardzo często jest szkolna klasa czy też inne pomieszczenia tego przybytku, w którym małoletni pobierają nauki;)

Młodzi ludzie skłonność do psikusów mają we krwi, robienie żartów to dla nich okazja do popisania się pomysłowością, ale też rzecz jasna - do dobrej zabawy. Dowcipy realizowane czasem ad hoc nie zawsze przyjmowane są z radością i zrozumieniem, bywa że genialnego pomysłodawcę czeka surowa kara... Zatem o wiele lepiej jest obmyślać strategię, dopracowywać szczegóły, a potem pozostawić dane przedsięwzięcie w sferze planów - niech cieszy nas pomysłowość, a nie smucą konsekwencje...

Tak zwane "głupie żarty" rzadko uchodzą płazem, a dzięki "Książce na złość" ta sztuka może się udać! Uratowane też będą szkolne zeszyty, bo to one często stają się polem do popisu dla małoletnich, sfrustrowanych artystów... Na nieszczęście nauczyciele rzadko rozumieją, że okładka czy nawet ostatnie strony kajetu pokrywają karykatury, scenki komiksowe, wyznania i komentarze, lekcyjna korespondencja z kumplem czy kumpelą z ławki;) Zatem by nie zarabiać minusów u belfrów,  sięgnijcie po niniejszą pozycję!

Znajdą tu nader oryginalne zadania i domorośli przyrodnicy, bo wiele propozycji związanych jest z rozmaitymi przedstawicielami fauny - można zatem "upiększyć" lub zmodyfikować wiele okazów, a twórcze to działanie z pewnością oderwie myśli od naszych problemów...

Jeśli lubicie takie pozycje, to przygotujcie ołówki, kredki, długopisy, farby, nożyczki, klej i parę innych akcesoriów (bo autor sugeruje wypróbowanie różnych technik!) - no i rzecz jasna tę odstresowującą publikację - i do dzieła! 

Katarzyna
"Książka na złość"
Autor: Dariusz Wanat
Wydawnictwo: Dragon
Okładka: miękka, klejona
Liczba stron: 240
Format: 13,5 x 20,5 cm
ISBN: 978-83-7887-186-6


Komentarze