"Strzały na Służewcu" - opowieść retro, żywe emocjeNiewiele słów, niewiele stron, a tak gęsto od treści... Druga część komiksu autorstwa Michała Rzecznika i Leszka Wicherka to esencjonalna pozycja, w której dzianie się i warstwa psychologiczna są równie istotne. Czasem nawet górę biorą te międzyludzkie relacje, istotniejsze od tego, kto zrobił, jest to dlaczego, w jakim celu, z jakiego powodu...

To nie jest komiks, w którym łapiemy na gorąco, naskórkowo kolejne fakty i czym prędzej zmierzamy do rozwiązania historii - tu potrzebny jest namysł, refleksja. Śledztwo na wielką skalę, z rozmachem, w które zaangażowanych zostało mnóstwo funkcjonariuszy? Wręcz przeciwnie - dedukcja, wniknięcie w psychologię osób, z którymi przyszło się zetknąć porucznikowi Milicji Obywatelskiej, zmysł obserwacji, wyważone działanie - to znaki rozpoznawcze Bogusława Klaudiusza Kota.

O sobie mówi niewiele, ale i dobór tych paru faktów jest dla czytelnika wyraźnym sygnałem, z jakiego typu bohaterem mamy do czynienia. Zrównoważony, zawsze zachowuje zimną krew - nawet w zetknięciu z płcią przeciwną, a trzeba przyznać, że bywa to niełatwe. Jest ciekawym spojrzeniem dorzucającym kamyczek do wielogłosowego obrazu działania Milicji Obywatelskiej, który dzięki rozmaitym tekstom kultury mamy wyrobiony, utworzony.

Równie ciekawa jak fabuła, jest i forma - "okoliczności przyrody" to okazja do przywołania wiersza - i to niebanalnego autora - Jana Himilsbacha! Inne przywołane nazwiska to Jerzy Skolimowski, Wojciech Młynarski.  

Znawców wciągnie odnajdywanie nawiązań, pasjonatów sensacyjnych historii - kryminalny wątek, wielbicieli komiksów ucieszy niebanalna forma.

Polecam
Katarzyna


"Strzały na Służewcu"
Scenariusz: Michał Rzecznik
Rysunki: Leszek Wicherek
Wydawnictwo: Widnokrąg
Oprawa: miękka zeszytowa
Liczba stron: 32
Format: 17,6 x 25 cm
ISBN: 978-83-944971-5-6


Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)