"Tata w sieci" - Przy komputerze czas leci... A dzieci?!W przypadku każdej osoby takie wpadnięcie w sieć jest sprawą niepokojącą, trudną, problematyczną i wykaraskać się z takiej matni niełatwo... Ale właśnie tatowie są szczególnie narażeni na taką pułapkę - często pracują przy komputerze (jak wiele zawodów wymaga takich właśnie działań!), w domu muszą uzupełnić jakieś zaległości, sprawdzają finanse, wyniki meczy, chcą być na bieżąco w kwestii aktualnych wydarzeń, a przecież ciężko pracującym należy się relaks - zatem kolejna godzina mija na stronach mediów społecznościowych, przy grach, w poszukiwaniu ciekawych wiadomości, wertowaniu stron związanych z hobby...

Niegdyś szukając informacji sięgaliśmy po encyklopedię - dziś wystarcza komputer z dostępem do Internetu. Niestety, coraz więcej potrzeb zaspokajamy dzięki dostępowi do sieci, internetowym stronom, wirtualnym przyjaciołom, grom on-line, zakupom w internetowych sklepach... Tak właśnie zachowuje się na co dzień tata małego pingwinka. Nie ma czasu na rozmowę, zabawę, nie odpowiada na pytania, nie nawiązuje rozmów - ba, nawet nie podejmuje tematu, bo przecież w wirtualnym świecie dzieją się takie ciekawe rzeczy! 

Jakie to może mieć konsekwencje? Niektórzy tatusiowe mogą tłumaczyć się, że przecież są w domu, zatem niejako "pod ręką", więc cała rodzina powinna być zadowolona! Ale to tym bardziej przykre, bo choć obecni ciałem, duchem są daleko od nas - to, co obok, jest mało istotne, liczą się internetowe przyjaźnie, konwersacje, sprawy. Maniacy potrafią jeść posiłki przy komputerze, ich pierwszą czynnością rano jest "odpalenie" komputera, włączenie się do sieci... Każdą prośbę o pomoc, o poświęcenie uwagi traktują jako zamach na ich osobę. 

Co jest największym dramatem? Jest kilka takich kataklizmów: brak prądu, awaria komputera, no i wreszcie problemy z zasięgiem... O, to denerwuje szczególnie - jak to? Płacimy i nie ma?! Zgroza!;) Takie nieszczęście dotknęło głowę opisywanej w książce rodziny - nie ma zasięgu, sygnał nie dociera, mimo wędrowania po okolicy z laptopem, który znienacka przestał spełniać swą ważną funkcję.
Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? A co zrobić, gdy natura pragnąc chyba zakpić z problemu taty pingwina zsyła go na krze na morze?! Taka dramatyczna historia może przerazić, ale zdradzamy, że zakończenie tej opowieści jest pomyślne i krzepiące! Górą prawdziwe życie!;) 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza

"Tata w sieci"
Autor, ilustrator: Philippe de Kremmeter
Wydawnictwo: Muchomor
Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
Format: 22,6 x 16,7cm
ISBN:  9788389774965

Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)