"Baśniowy teatrzyk. Czerwony Kapturek" - spektakl, który szybko nie zejdzie z afisza!;)Nawet największym marudom buzia się rozchmurzy na widok postaci i scenografii, dzięki którym każdy maluch może stać się aktorem, reżyserem, scenografem, artystycznie i kreatywnie wyrazić siebie. 

Bardzo sympatyczne są wizerunki postaci, nawet wilk nie prezentuje się jako krwiożercza bestia, zatem bez problemu zrozumiemy zaufanie, którym obdarzył go Czerwony Kapturek. Mamy też możliwość wykreowania wizerunków bohaterów, bo mają oni po kilka elementów garderoby, spośród których możemy wybierać, łączyć je. Autorzy pomyśleli o wszystkim! Okładkę książki w łatwy sposób przekształcimy w zgrabną leśną scenerię, miejsce akcji będzie się zmieniać dodatkowej karcie obrazującej z jednej strony dom dziewczynki, a z drugiej - wnętrze domku babci. Oczywiście nie mogło zabraknąć rekwizytów! Jest koszyczek pełen przysmaków, babcina torebka i torba z kłębkami oraz robótką, pan drwal ma wiązkę drewna oraz siekierkę, której widok tak przestraszył łakomego wilka. W lesie nie mogło zabraknąć zwierząt - wiewiórki, myszki, sowa i inne ptaszki ożywią scenę, babcia ma kota, a drwal - psa, zatem Młodsza jest szczerze uradowana, bo jako wielbicielka fauny uważa, że opowieść bez tego typu bohaterów wiele traci!

Pewnie dziwicie się, że wśród czworga bohaterów nie ma myśliwego - wszak w każdej wersji baśni to właśnie on wpadał do chatki babci, rozpruwał wilka, ratował niewiasty i rozprawiał się z bestią. Tym razem mamy do czynienia z pewną transformacją znanej historii. Drwal nie ma strzelby, nie ma też zamiaru w krwiożerczy sposób traktować wilka, bo i na szczęście nie ma takiej potrzeby - babci Czerwonego Kapturka udało się schować do szafy, a samej dziewczynce udawało się umknąć goniącemu ją łakomczuchowi, aż do chwili, gdy w drzwiach stanął dzielny ratownik.

Dlatego też choć znamy doskonale tę baśń, warto przeczytać wersję zawartą w tej publikacji, żeby zgodnie z zamysłem autorskim przedstawić historię dziewczynki, która nieco lekkomyślnie rozmawiała z nieznajomym i zboczyła ze ścieżki mimo przestróg mamy. Bardzo ważne treści zatem są przekazane małym odbiorcom i podczas odtwarzania tej historii z pewnością zapadną w pamięć. 

Naprawdę niedroga pozycja została wydana w staranny i atrakcyjny sposób, zachwyca dbałością o detale - karty są sztywne, każda ma inny, delikatny deseń, stroje i akcesoria zostały zabawnie opisane krótkimi rymowankami. Jest też oczywiście precyzyjna instrukcja dotycząca składania sceny, wykonania łóżka babci, korzystania ze wszystkich elementów książeczki. Pamiętano o wszystkim - ostatnia karta książki to szesnaście biletów, zatem całkiem liczne grono może podziwiać aktorskie i reżyserskie talenty najmłodszych!

Gorąco polecamy!
Katarzyna i dziewczynki

PS. Niniejszy tytuł to nie jedyne przedstawienie, które możemy zaprezentować, Wydawnictwo Wilga przygotowało także "Kopciuszka", "Królewnę Śnieżkę" oraz "Jasia i magiczną fasolę".


"Baśniowy teatrzyk. Czerwony Kapturek"
Ilustracje: Louise Martin 
Wydawca: Wilga
Okładka: miękka
Liczba stron: 20 
Format: 210 x 280 mm 
ISBN: 978-83-280-3882-0Komentarze