"Magiczna dżungla" - dodajmy barw egzotycznej scenerii!To naprawdę magiczna dżungla! A to dlatego, że na kolejnych kartach spotkamy przeróżne okazy fauny: tygrysy i słonie, okapi i lemury, hipopotama, pandę, krokodyla, leniwca... To oczywiste, że dżungla niejedno ma imię, a na kartach tej urokliwej pozycji została ona twórczo przefiltrowana przez wyobraźnię autorki, połączona w niebanalną, tętniącą życiem, nieco baśniową całość. 

Chyba dla wielu osób pierwsze skojarzenie łączące się ze słowem "dżungla", pierwszy obraz, który przywodzi ono na myśl, to gęstwina roślin, nieprzebrane bogactwo flory w jej najprzeróżniejszych przejawach, mnogość odcieni zieleni, ale i barwne kwiaty - wizja hipnotyzująca i zachwycająca. Zatem i zieleni, i roślin wszelakich na stronach "Magicznej dżungli" nie zabraknie!

A skoro to taka niezwykła dżungla, to i wiele rysunków nas zaskoczy - wyrastające z rozłożonej księgi drzewo, misterne domki-pałacyki, słoń zamknięty w butelce... Niektóre zwierzęta mają bardzo realistyczną fizjonomię, inne są zdobne w desenie, wzory, jakby zbudowane z liści, kwiatów, proponują, byśmy puścili wodze fantazji i stworzyli oryginalne, nasze własne, wyjątkowe rysunki.

To przepiękna pozycja jest niezwykle urozmaicona - czasem dominującym akcentem jest portret zwierzęcia, czasem mamy dodać barw scenerii, w której wiele okazów fauny i flory zostało zebranych, są i kwiatowe mandale, roślinne kompozycje, wspomniane już fantazyjne wizerunki zwierząt złożone z rozmaitych drobnych elementów zdobniczych.

"Magiczna dżungla" spodoba się miłośnikom zieleni, bo bardzo często trzeba będzie sięgać po przybory w rozmaitych odcieniach tego koloru. A właśnie - ci, którzy lubią sięgać po flamastry, pisaki, cienkopisy, ale obawiają się efektu końcowego i zepsucia rysunku po drugiej stronie kartki, w tej pozycji znajdą miejsce na swoje twórcze próby - umieszczona w niej "Paleta kolorów" to strona na testowanie, sprawdzanie, kolorystyczne eksperymenty.

Jak zwykle autorka przygotowała coś dla fanów wyszukiwanek - tym razem mamy odnaleźć mnóstwo mieszkańców dżungli - te największe okazy, ssaki  wskazać nietrudno, ale odszukanie sześćdziesięciu czterech motyli lub trzynastu chrząszczy z pewnością zajmie nas przez czas jakiś;)

Książka została pięknie wydana: ozdobne złocenia na okładce, przyjazny format, solidne klejenie to niewątpliwe plusy. Mała wada, którą może wskażą perfekcjoniści, to niemożność pokolorowania niektórych elementów umieszczonych tuż przy miejscu klejenia (ale może jest na to jakiś niezawodny patent?).

Polecam
Katarzyna"Magiczna dżungla"
Autor, ilustrator: Johanna Basford
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 88
Format: 24 x 24 cm
ISBN: 978-83-10-13045-7
Komentarze

  1. 42 year-old Accountant I Kori Prawle, hailing from Swift Current enjoys watching movies like Cold Turkey and Homebrewing. Took a trip to Teide National Park and drives a Bugatti Type 57S Atalante. odwiedz nasza strone internetowa

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)