"My Little Pony. Artystyczny świat" - kompendium dla fanek - i fanów!:)Ach, jak dawno nie oglądałyśmy przygód kucyków! Wprawdzie było to w tym roku... szkolnym;), zdaje się, że w październiku, ale dla fanów to naprawdę spora przerwa! Ratujemy się filmami dostępnymi w sieci, dziewczyny tworzą własne historie, bo arsenał figurek mamy spory; co prawda takiej multiplikacji, jaka spotkała Pinkie Pie zrekonstruować nie damy rady, ale jest ich naprawdę wiele. No i oczywiście wybawieniem są książki! O kucykowych przygodach świetnie się czyta, a choć ta pozycja jest nieco inna, to równie ciekawa, bo zaglądamy za kulisy serialu!

Pewnie najmłodsi posiadacze przeróżnych kucyków sami doskonale wiedzą, że bardzo różnie te figurki wyglądają - jeśli zastanawiacie się, skąd te rozbieżności, to warto zajrzeć do tej książki! To solidnie przygotowane, bardzo rzeczowe i niezwykle ciekawe kompendium wiedzy o serialu. Jest tu wszystko: cała galeria postaci, świadectwo tego, jak ewoluowały, sylwetki twórców, wywiady z nimi. A oprócz tego wszelkie lokalizacje, przedstawione i za pomocą słowa, i za pośrednictwem rysunków. 

Główne bohaterki każdy fan wymienia bez zająknięcia, ale serial jest tak bogaty w postacie, tyle kucyków, mnóstwo ich sprzymierzeńców, lecz i cała drużna wrogów - jak spamiętać ich wszystkich? Niniejsza pozycja jest doskonałym wsparciem dla pamięci;) Przewracamy kolejne strony i od razu przypominamy sobie daną historię, zabawne sceny, emocje towarzyszące tej przygodzie ożywają. 

Kolejne rozdziały prowadzą nas poprzez świat szlachetnych, dzielnych, zabawnych kucyków, z których każdy mógłby się stać bohaterem osobnego serialu - zgodnie ze słowami Jima Millera, reżysera i scenarzysty. I choć mówi niejako o swoich "dzieciach", zatem jego ocena jest zabarwiona bardzo ciepłymi uczuciami do postaci, to przecież trudno się z tym nie zgodzić! Jeśli spojrzycie na strony poświęcone Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Pinkie Pie, Fluttershy, Applejack czy też Rarity, na bogactwo emocji, rozmaite powiązania, doświadczenia i pasje, wówczas zgodzimy się bez wahania z opinią twórcy. Choć z drugiej strony - to taka zgrana, doskonale się uzupełniająca i niebanalna grupa przyjaciółek, że trudno sobie wyobrazić brak którejkolwiek! 

Dla równowagi, by pokazać w kontrastowym zestawieniu pozytywne cechy bohaterek, ich niezwykłe umiejętności, odwagę i wielką przyjaźń, mamy też bardzo liczne grono antybohaterów. Mogłoby się wydawać, że wyrastają oni jak grzyby po deszczu;), bo rozdziały im poświęcone są naprawdę obszerne, a jako że opisy wzbogacono o ilustracje, to nie możemy wyjść z podziwu, że kucyki poradziły sobie z takimi stworami!

Cloudsdale, Canterlot, las Everfree,  Manehattan - i mnóstwo innych lokalizacji: to tu rozgrywają się dramatyczne i zabawne, emocjonujące i przerażające przygody bohaterek. Każde z tych miejsc zobaczymy w kilku wersjach, z różnych perspektyw, poznamy panoramę i detale - miło jest przenieść się za pośrednictwem lektury do tego czarodziejskiego świata!

Aby jeszcze lepiej przypomnieć nam szczególne chwile tego serialu, następne strony poświęcone zostały przywołaniu części odcinków. Krótkiemu streszczeniu towarzyszą kadry, niekiedy scenopis obrazkowy - ciekawe spojrzenie za kulisy powstawania serii.

Jeśli sądzicie, że to pozycja dla kilkuletnich dziewczynek - macie rację! Ale do fanów serialu należą też znacznie starsi mężczyźni;) I to mnie wcale nie dziwi: najpierw sceptycznie podchodziłam do przygód kucyków (może roztrzepana i rozkrzyczana Pinkie mnie nieco zraziła;)) - lecz były to dosłownie chwile. Jednak gdy już raz zdarzyło się nam nie przełączyć od razu... wybuchła wielka miłość!:) Namawiamy nieprzekonanych - to naprawdę genialna produkcja! A Wydawnictwo Egmont ma więcej propozycji dla fanów serialu - sprawdźcie sami.


Polecamy
Katarzyna i dziewczynki
Autor: Mary Jane Begin
Ilustrator: Hasbro
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: twarda
Liczba stron: 216
Format: 25x22,6 cm
ISBN: 978-83-281-2209-3

Komentarze