"Pociągi, statki, samoloty", "Koparki, traktory, samochody" - odkrywamy tajemnice środków transportuMądra Mysz to seria lubiana z wielu powodów - rodzice doceniają wartości edukacyjne, najmłodszych zjednuje poważne traktowanie młodego odbiorcy, rzeczowe, ale i przystępne przedstawienie "dorosłych" treści. Wiedza jest aktualna, zatem sięgając po książki należące do tego cyklu mamy okazję zdobyć wiadomości ciekawe, potrzebne i przydatne. 

Dobrze wyważone proporcje między tekstem a ilustracjami pozwalają zaciekawić młodych odbiorców, w przyjemny sposób wyjaśniać wszelkie trudne zagadnienia, obrazowo pokazywać zagadnienia specjalistyczne, tak intrygujące dzieci. "Jak to działa?", "Jak to jest zrobione?" - na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź dzięki autorom umiejętnie przekazującym treści poważne, tak by zaspokoić ciekawość, zainteresować, nie znużyć, a może nawet rozbudzić wielką pasję.

Najmłodsi mają zatem okazję dowiedzieć się, jak pojazdy spotkamy na naszych drogach, w jaki sposób się one poruszają, co je wyróżnia, jak pracują. Transport drogowy, wodny, powietrzny, pojazdy poruszające się na kołach i po torach, pojazdy prywatne i transport publiczny, maszyny wykorzystywane do rozmaitych działań - tak wiele tematów znajdziemy w tych dwóch niewielkich pozycjach. 

Tytułowe trzy środki lokomocji to nie jedyna treść obu książek - widzimy pojazdy w działaniu, w akcji, służące człowiekowi do rozmaitych celów. Ilustracje pozwalają porozmawiać o tym, co przed chwilą zostało odczytane, utrwalić pewne wiadomości. Na rysunkach mamy też objaśnienia zatem trudne pojęcia zostały zobrazowane, opisane.

Najtrudniejszą kwestią w przypadku wszelkich środków lokomocji jest odpowiedź na pytanie, jak to działa, w jaki sposób i co sprawia, że ważący 560 ton Airbus A380 może poruszać się z prędkością niemal dziewięciuset kilometrów na godzinę? Skąd elektryczny pociąg czerpie prąd? Młodzi pasjonaci tego typu zagadnień zaspokoją swoją ciekawość w tej materii - w ciekawy i przyjemny sposób.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki

"Pociągi, statki, samoloty", "Koparki, traktory, samochody"
Autor: Frank Littek
Ilustrator: Jörg Hartmann
Wydawnictwo: Media Rodzina
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24
Format: 19,2x19,2 cm
ISBN:
978-83-8008-285-4, 978-83-8008-286-1


Komentarze