"Sztuka improwizacji", "Oko zniszczenia" - nowe przygody ulubionych bohaterów
Powtórka ulubionego serialu cieszy prawie tak jak weekend, na który czekają nie tylko dorośli, ale i szkolniacy, a nawet przedszkolacy;) Zatem gdy po raz kolejny któraś seria przygód kucyków się pojawia na ekranie, gdy kolejny raz możemy towarzyszyć emocjom Blythe, która przeprowadza się wraz z tatą, rozpoczyna pracę u pani Twombly, odkrywa swój niezwykły dar i przeżywa masę niesamowitych przygód - to nikt nie jęczy, że "znowu to samo", tylko mamy fajerwerki radości, przypominamy sobie ukochane odcinki, ba - czasem uprzedzamy bohaterów cytując najulubieńsze kwestie;) (Wyznaję, że pisząca te słowa również w tym procederze z dziewczynkami uczestniczy - te bajki naprawdę mają wiele uroku!)

Ale rzecz jasna nowe odcinki są witane z wielkim entuzjazmem, bo nowa historia oprócz uroku towarzyszenia ulubionym bohaterom oferują dawkę zaskoczenia, nowe emocje. Prawdziwi fani serialu jednakowo radośnie witają wszelkie publikacje związane ze swoimi ulubieńcami. Łakomym kąskiem są czasopisma, bo już od pewnego czasu zawierają atrakcyjne dodatki, gadżety, figurki, zabawki, naklejki... Ach, czegóż tam nie ma! Najcenniejszy i najbardziej pożądany "gratis" to figurki bohaterów - dzięki nim można odtwarzać sceny z serialu, wymyślać nowe przygody - i samemu stać się reżyserem emocjonujących historii. 

A teraz wyobraźcie sobie idealne połączenie: nowa, pasjonująca przygoda, naklejki (mnóstwo naklejek!) oraz figurka - i to niezwykła, bo zdobiona brokatem! Taką wyjątkową propozycję ma dla małych fanów MLP i LPS (wtajemniczeni wiedzą doskonale, co znaczą te skróty;)) Wydawnictwo Egmont. 

Kreatorka mody ze świata niezwykłych kucyków, urocza i kreatywna Rarity wyjeżdża na obóz, w czasie którego ma przekazać swą wiedzę, swe umiejętności małym adeptkom sztuki krawieckiej. Czy sumienna, drobiazgowa i bardzo wymagająca nauczycielka zdobędzie serca uczennic? Czy rzeczywiście jej sąsiadka z pokoju, która wprowadza zdecydowanie więcej luzu w czasie swoich zajęć teatralnych postępuje nieodpowiedzialnie? Sympatyczna historia pokazuje, że warto być elastycznym, niekonwencjonalnym, działać nieschematycznie. 

Z kolei Zoe, bohaterka znana z serialu Littlest Pet Shop, postanawia udowodnić swoją wyższość jako modelki podczas zmagań z dawną rywalką. Chęć ta nieco ją zaślepia, a przebieg rywalizacji doprowadza do małej katastrofy... Jaką lekcję wyciągną z tej przygody podopieczni Blythe? Przekonajcie się, jak zwykle nie zabraknie sporej dawki humoru.

A gdy już pochłoniemy te opowieści, możemy zabrać się za współtworzenie;) W obu książeczkach brakuje ilustracji - a dokładnie należy je dokleić, bo w środku znajdziemy dwie strony naklejek. Dodatkowa atrakcja to możliwość wspólnego czytania, gdyż i w tekście zamiast imion bohaterów pojawiają się ich wizerunki. Taka lektura bardzo cieszy najmłodszych, sprawdzone:)

To niejedyne tytuły w tej serii, zatem mali fani (zapewne przede wszystkim fanki;)) mogą uzupełnić swoją kolekcję zabawek o zachwycające brokatowe figurki Pinkie Pie, Twilight Sparkle oraz Fluttershy.

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


Autor: Marta Jamrógiewicz
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 27,5x29 cm
ISBN: 978-83-281-1357-2

Autor: Adrianna Zabrzewska
Wydawnictwo: Egmont
Oprawa: miękka
Liczba stron: 32
Format: 27,5x29 cm
ISBN:  978-83-281-1328-2Komentarze