Zimowy konkurs z najmilszymi nagrodami:)

W ostatnich latach grudzień nie był zbyt zimowy, zatem cieszy nas bardzo ta odmiana. Tak pięknie i biało dookoła, już nieco z tej zimy skorzystaliśmy, a choć bywa nieco chłodno, to można też cieszyć się z faktu, że można wreszcie solidnie wykorzystać wszelkie zimowe stroje, puchowe kurtki, dwumetrowe szale, ocieplane spodnie;) 

Mnóstwo rzeczy nas cieszy zimą, bo nawet jeśli zimowe sporty nie są naszą mocną stroną, to i zwykłe spacery uatrakcyjniane bitwą na śnieżki, budową igloo czy robieniem bałwana, który do złudzenia przypomina tatę są niezwykle miłe. 

Gdy na całej połaci śnieg, to jakoś to nas zachwyca, uwzniośla, raduje. A przecież powodów do radości jest więcej - obserwowanie ptaków, które oblegają karmnik, poszerzanie ornitologicznej wiedzy, tropienie tropów zwierząt podczas spacerów w lesie (w ostatni weekend wypatrzyliśmy ślady łosia, zająca i sarny!). 

A gdy już wrócimy do domu po tych wszystkich atrakcjach na świeżym powietrzu, to tak miło jest wspólnie przygotowywać jakieś pyszności, robić świąteczne dekoracje, majsterkować, szydełkować, działać plastycznie, no i rzecz jasna - czytać!

Dużo miłych akcentów niosą ze sobą zimowe miesiące. A czym Was ujmuje Pani Zima?:) Napiszcie, narysujcie, zilustrujcie, przedstawcie tak jak Wam w duszy gra to, czym jest dla Was zima. Na prace i wypowiedzi czekamy do końca tygodnia (czyli do jedenastego grudnia, do godziny 23.59;)).
Swoje prace można zamieszczać pod tym wpisem, przesyłać na adres naszego bloga: kontakt@kobietnik.pl lub zajrzeć na naszą stronę na Facebooku i tam pochwalić się swoimi pomysłami. 

Nagrody ufundowało Wydawnictwo Dragon: "Czajniczek", "Król ptaków", "Królestwo liter", "O cię Florek! Profesor Florian wśród zwierząt" oraz "Książka na złość" - każdego z tych tytułów mamy po dwa egzemplarze. Jeśli szczególnie zależy Wam na której książce, to nie zapomnijcie nas o tym poinformować, postaramy się spełnić te marzenia:)

Zwycięzców poinformujemy mailowo.

Czekamy z niecierpliwością na Wasze prace!:)

Katarzyna 
Rozwiązanie konkursu:)
Dziękujemy za ciekawe refleksje, wspomnienia, rysunki i malunki - bardzo się nam wszystkie zgłoszenia podobały!
Nagrody otrzymują:
Nadia Lisewska (piękna praca przedstawiająca zimowe zabawy:))
Asia Woronko
Anna, Kubuś, Filipek i Zosia Bielscy
Krzyś i Tymek Makowscy (przepraszam, że nagroda będzie inna niż wymarzona, ale wierzę, że również się spodoba!:))
Magda Szulc
Adrian Szczygieł
Oliwka Laskowska
Wiktoria i Maja Zakrzewskie
Marcin Wiktor
Julka Kopeć
Gratulujemy!

Komentarze

 1. Co roku grudzień to dla nas czas robienia świątecznych ozdób! Mamy ich bardzo wiele, dzielimy się nimi z rodziną, przyjaciółmi - taki wcześniejszy prezent, żeby zdążyli ozdobić swoje świąteczne drzewka!
  Lubimy też spacery, a najbardziej - te sankami, na górkę!:) Najgorzej, jak nas choroba uziemi... Ale wtedy czytamy do upadłego i czas szybciej mija:)

  Pozdrawiamy
  Anna, Kubuś, Filipek i Zosia:)
  anbielska09@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)