"Księga zagadek" - łamanie głowy i przyjemność dla oka!:)Któż z nas nie kupił najmłodszym tak zwanych "książeczek aktywizujących"?! Dzieci bardzo je lubią, zwłaszcza te z naklejkami;) A rodzice doceniają i naukę wypływającą z wykonywania zadań, i chwile spokoju, które mają dzięki temu, że mały pracuś sumiennie zmierza do końca otrzymanej pozycji;) Dlatego niektórzy nabywają ich naprawdę sporo - ja też zaliczam się do tego grona - dzięki Młodszej, bo Starsza raczej symbolicznie korzystała z takich publikacji. Młodsza nadrabia w dwójnasób;) - skrzętnie wypełniła wszystkie strony książek po siostrze, na każdą okazję życzy sobie w ramach prezentu takiej "niespodzianki", a oczywiście i bez okazji je nabywamy - bo też cenimy i wiedzę, i fakt, że pociecha zajęta:)

Najistotniejsza kwestia to ciekawa zawartość, zadania, które naprawdę zajmą, dobrze, by i nauczyły czegoś, dostarczyły rozrywki. Jednak miło jest także, gdy książka nie straszy... Czasem Młodszej spodoba się pozycja, której szata ilustracyjna po prostu odrzuca i cieszyć się trzeba, że niegruba pozycja zostanie niebawem wykorzystana do imentu i trafi na makulaturę. Jeśli i Wam względy estetyczne leżą na sercu, to książką która nie tylko zajmie, ale i zachwyci jest właśnie "Księga zagadek" autorstwa Alaina Grée! 

Książka została nie tylko pięknie przygotowana, pomyślana, ale też wydana w bardzo praktyczny, użyteczny sposób. Karty mają perforację, zatem bardzo łatwo możemy je oderwać, obdzielić nimi rodzeństwo czy podzielić się z koleżanką, kolegą, zrobić konkurs na sprawne i poprawne udzielanie odpowiedzi... A co znajdziemy w środku? O tym informują nas hasła na okładce: gry, zagadki, łamigłówki, labirynty - dużo zadań każdego typu, bo pozycja jest okazała, zarówno jeśli chodzi o format, jak i liczbę stron. 

Zadania, pytania i polecenia dotyczą rozmaitych kwestii: sprawdzają wiedzę najmłodszych o otaczającym świecie - o zwierzętach, roślinach, środkach transportu, jedzeniu, o przedmiotach, z którymi się na co dzień stykamy. Wiele razy przyda się i umiejętność liczenia, można powiedzieć, że wyżej wymienione zagadnienia i arytmetyka zostały pomysłowo zintegrowane, zatem nawet osobniki niechętne liczeniu (a do takich Młodsza się zalicza...) bez protestów ćwiczą tę jakże ważną umiejętność;) 

Zadania są umieszczone nawet na wewnętrznych stronach okładki (i z tyłu też;)), zatem jest ich naprawdę mnóstwo! A wszystkie sympatyczne i zachęcające do działania: najmłodsi uwielbiają wyszukiwanki, odnajdywanie szczegółów różniących dwa rysunki, labirynty. Piękne ilustracje zawierają informacje, które trzeba odnaleźć, by odpowiedzieć na pytania, odgadnąć zagadki, sprostować nieścisłości w tekstach. Mamy wiele okazji, by utrwalić wiedzę - bo zwierzęta są na ogół bardzo dobrze znane i satysfakcja z rozwiązania zadań ich wizerunku dotyczących jest gwarantowana, ale też by dowiedzieć się czegoś nowego - choćby poznać gatunki kwiatów. Barwne rysunki są ujmujące i mogą posłużyć do podjęcia innych tematów, do ćwiczenia umiejętności opowiadania, spostrzegawczości, mogą zainspirować do chwycenia kredek w dłoń i rysowania:) Są i wspomniane gry - również będące okazją do treningu umiejętności liczenia, a dla fanów form przestrzennych - domek do sklejenia i kilka innych stron przeznaczonych do tego, by chwycić nożyczki w ręce i działać. Dodatkowo większość zadań możemy wykonać po wielekroć, nie wymagają one pisania, zaznaczania, więc "Księga zagadek" będzie nas naprawdę długo cieszyć! Mam nadzieję, że sami odkryjecie mnogość pozytywów tej pozycji, która tak bardzo się nam spodobała!

Jeszcze jedna zaleta tej pozycji to bardzo przyjazna cena - już na stronie wydawnictwa jest ona niewygórowana, a gdy zajrzycie na stronę księgarni Świat Książki, to stwierdzicie, że to po prostu świetna okazja. Od razu możecie też skusić się na inne tytuły autorstwa Alaina Grée. Boleję nad tym, że właściwie wyrastamy z takich pozycji, ale litery jeszcze nie "na wyrywki" zna Młodsza (żeby nie powiedzieć/napisać, iż na razie nauka idzie mozolnie...), więc zaopatrzyłyśmy się w odpowiednią publikację z tej serii! Dodam, że książki mają obwolutę, której odwrotna strona to uroczy plakat (już zdobi ścianę nad dolną częścią piętrowego łóżka - gdzie to stacjonuje Młodsza;)) - i liczymy na spektakularne efekty!:)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza


"Księga zagadek"
Autor, ilustrator: Alain Grée
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: broszurowa
Liczba stron: 120
Format:  23x22 cm
ISBN: 978-83-274-5130-9Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Komentarze

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)