facebook

Kobietnik - inna bajka

"Nasz świat. Pytania i odpowiedzi" - nauka poprzez "odkrywanie":)Jeszcze nie tak dawno Młodsza pytała, gdy wracaliśmy z jakiejkolwiek wyprawy po okolicy, czy jesteśmy już w Polsce;), a opowieść o garnku złota na końcu tęczy uznawała za prawdziwą i pragnęła odnaleźć ten skarb;) Ale te czasy zdecydowanie minęły! Teraz jest w najstarszej grupie w przedszkolu (trochę wcześniej, bo jest pięciolatkiem, ale to grupa łączona, więc tak awansem zdobywa wiedzę i dowiaduje się mnóstwa ciekawych informacji). Zaskakuje matkę pytaniami: "Czy wiesz, co to?", "A wiesz, dlaczego pada śnieg?", "Wiesz, czemu drzewa nie mają zimą liści?" - i nie są to prośby o wyjaśnienia, lecz chęć podzielenia się wiadomościami, które przekazała pani Bożenka lub pani Ela:) 

Mnóstwo intrygujących spraw stanowi temat rozmów w grupie zerówkowej, ale apetyt na dowiedzenie się czegoś więcej, jeszcze lepsze poznanie świata każe sięgać po stosowne lektury. Bo pojawiają się i inne pytania - takie, które dowodzą niezbicie faktu, że córką jest baczną obserwatorką, że zajmują ją bardzo różne sprawy i pragnie zrozumieć wszystko;) 

A w książce "Nasz świat. Pytania i odpowiedzi" zebrane zostały rozmaite palące kwestie - "Jak powstają pioruny?", "Co sprawia, że wieje wiatr?", "Gdzie się kończy niebo?" - i inne zagadnienia, które u nas jeszcze nie były przedmiotem dywagacji;), ale zaciekawiły, zaskoczyły i dały możliwość zaimponowania wiedzą nawet starszakom

Niegdyś sam fakt otwierania okienek dawał tyle radości, że czasem umykał najmłodszym fakt, iż coś tam jest napisane;) Teraz czytamy wszystko wnikliwie, rozmawiamy, a co najsympatyczniejsze - ta wiedza zostaje w głowach! Może dlatego, że połączone zostały tu różne aktywności? Odkrywamy okienka, oglądamy zabawne ilustracje, słuchamy - i już wiemy! 

Przedstawione w książce zagadnienia dotyczą wielu spraw - tytuł jest bardzo adekwatny - bo dowiemy się wiele o przyrodzie, o zjawiskach atmosferycznych, są wiadomości dotyczące przeszłości - naszej planety, życia przed wiekami, zdobyczy cywilizacyjnych, ale i bardzo aktualne - mówiące o tym, co nas otacza i co często zastanawia najmłodszych. 

Niniejsza pozycja na pewno nie rozwiewa wszystkich wątpliwości małych ciekawskich;) - to przecież niemożliwe:) Ale pomaga uzyskać odpowiedzi na wiele ważnych, często pojawiających się pytań. A do tego jej studiowanie to świetna zabawa! Przyznam, że w naszym domu ma ta książka tendencje do ginięcia... To nic dziwnego, gdy się po nią ciągle sięga, nosi ze sobą tam i sam, bo tak przyjemnie jest zdobywać w taki sposób wiedzę! 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza"Nasz świat. Pytania i odpowiedzi"
Autor: Katie Daynes
Ilustrator: Marie-Eva Tremblay
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 14
Format: 22,5x28 cm
ISBN: 978-83-274-4584-1


 

 

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.
1 komentarze:

Bardzo podoba mi się ta książka. Mój Smyk jest jeszcze za mały na takie lektury, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby poczekała ona na półce na odpowiedni czas.:)


Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)


Niebawem:

- "Pupy, ogonki i kuperki. Audiobook" (Babaryba)
- "Królewna z wieży" (Prószyński i S-ka)
- "Husarskie skrzydła. Zdarzyło się w Polsce" (Literatura)Archiwum bloga

Translate

Obserwuj Inną Bajkę

Subskrybuj nowe teksty przez Email

Odwiedzono nas:

Pani Zorro radzi i podpowiada;)

Festina Lente - do słuchania, do czytania...

Duże Ka

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *