"Nasz świat. Pytania i odpowiedzi" - nauka poprzez "odkrywanie":)Jeszcze nie tak dawno Młodsza pytała, gdy wracaliśmy z jakiejkolwiek wyprawy po okolicy, czy jesteśmy już w Polsce;), a opowieść o garnku złota na końcu tęczy uznawała za prawdziwą i pragnęła odnaleźć ten skarb;) Ale te czasy zdecydowanie minęły! Teraz jest w najstarszej grupie w przedszkolu (trochę wcześniej, bo jest pięciolatkiem, ale to grupa łączona, więc tak awansem zdobywa wiedzę i dowiaduje się mnóstwa ciekawych informacji). Zaskakuje matkę pytaniami: "Czy wiesz, co to?", "A wiesz, dlaczego pada śnieg?", "Wiesz, czemu drzewa nie mają zimą liści?" - i nie są to prośby o wyjaśnienia, lecz chęć podzielenia się wiadomościami, które przekazała pani Bożenka lub pani Ela:) 

Mnóstwo intrygujących spraw stanowi temat rozmów w grupie zerówkowej, ale apetyt na dowiedzenie się czegoś więcej, jeszcze lepsze poznanie świata każe sięgać po stosowne lektury. Bo pojawiają się i inne pytania - takie, które dowodzą niezbicie faktu, że córką jest baczną obserwatorką, że zajmują ją bardzo różne sprawy i pragnie zrozumieć wszystko;) 

A w książce "Nasz świat. Pytania i odpowiedzi" zebrane zostały rozmaite palące kwestie - "Jak powstają pioruny?", "Co sprawia, że wieje wiatr?", "Gdzie się kończy niebo?" - i inne zagadnienia, które u nas jeszcze nie były przedmiotem dywagacji;), ale zaciekawiły, zaskoczyły i dały możliwość zaimponowania wiedzą nawet starszakom

Niegdyś sam fakt otwierania okienek dawał tyle radości, że czasem umykał najmłodszym fakt, iż coś tam jest napisane;) Teraz czytamy wszystko wnikliwie, rozmawiamy, a co najsympatyczniejsze - ta wiedza zostaje w głowach! Może dlatego, że połączone zostały tu różne aktywności? Odkrywamy okienka, oglądamy zabawne ilustracje, słuchamy - i już wiemy! 

Przedstawione w książce zagadnienia dotyczą wielu spraw - tytuł jest bardzo adekwatny - bo dowiemy się wiele o przyrodzie, o zjawiskach atmosferycznych, są wiadomości dotyczące przeszłości - naszej planety, życia przed wiekami, zdobyczy cywilizacyjnych, ale i bardzo aktualne - mówiące o tym, co nas otacza i co często zastanawia najmłodszych. 

Niniejsza pozycja na pewno nie rozwiewa wszystkich wątpliwości małych ciekawskich;) - to przecież niemożliwe:) Ale pomaga uzyskać odpowiedzi na wiele ważnych, często pojawiających się pytań. A do tego jej studiowanie to świetna zabawa! Przyznam, że w naszym domu ma ta książka tendencje do ginięcia... To nic dziwnego, gdy się po nią ciągle sięga, nosi ze sobą tam i sam, bo tak przyjemnie jest zdobywać w taki sposób wiedzę! 

Polecamy
Katarzyna i Młodsza"Nasz świat. Pytania i odpowiedzi"
Autor: Katie Daynes
Ilustrator: Marie-Eva Tremblay
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda
Liczba stron: 14
Format: 22,5x28 cm
ISBN: 978-83-274-4584-1


 

 

Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Komentarze

  1. Bardzo podoba mi się ta książka. Mój Smyk jest jeszcze za mały na takie lektury, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby poczekała ona na półce na odpowiedni czas.:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Inna Bajka dziękuje :)