"Konie i kuce. Baza faktów" - najsolidniejsze opracowanie kwestii końskiej;)Zaczyna się niewinnie - od pracowitego wypatrywania w każdej książeczce ukochanego zwierzęcia, a potem triumfalnego stukania paluszkiem w tekturową kartę, czemu towarzyszy radosne pokrzykiwanie: "onik, onik, iha-ha"!:) Tak rodzi się wielka miłość, często pasja na całe życie. Ależ te konie nas zachwycają! Gdy gdzieś się pasą na łące, startują w zawodach, są prezentowane podczas pokazów końskich piękności... Uwielbiamy filmy, w których są one bohaterami (ach, Karino i "przecież ten koń kuleje, koń kuleje";)), nawet w bajkach motyw bohatera i jego ukochanego rumaka jest nader często spotykany i zawsze budzi pozytywne reakcje.

Potem bywa różnie: jeśli finanse pozwalają miłość do koni przeradza się w bliską z nimi znajomość, lekcje jazdy konnej, możliwość poznania tych zwierząt, opiekowania się nimi, troszczenia o nie. Wówczas wiedza zawarta w książce "Konie i kuce. Baza faktów" okaże się wręcz niezbędna. Ale nawet w sytuacji, gdy nie mamy sposobności, by na co dzień obcować z końmi, to niezwykle bogata pozycja powinna znaleźć się w naszej biblioteczce. 

Jest to starannie opracowane, bardzo ciekawe, dostarczające mnóstwa wiedzy kompendium. Na okładce znajdziemy informację: "To kompendium przeznaczone jest dla osób, które zaczynają swoją przygodę z końmi", co nie znaczy, że w publikacji umieszczone zostały podstawowe wiadomości. Wprost przeciwnie! To kompendium dla początkujących, ale wyczerpująco przedstawiające wszelkie kwestie, jakie się mogą w związku z opieką nad koniem pojawić. 

Na pewno zdarzyło się Wam widzieć film opowiadające o pasji młodych osób pragnących jeździć konno. Wiadomo, że to nie tylko czas mile spędzony w siodle, ale i sporo pracy - jeśli się kocha konie, to znowu nie takiej ciężkiej;) Krótkie filmowe migawki to jedno, a czytając niniejszą pozycję możemy się dowiedzieć, jakie zabiegi pielęgnacyjne są niezbędne, jak myć konia, poznamy zasady karmienia i zdrową dietę, ba - nawet rodzaje stajni czy sposoby strzyżenia koni! Zresztą to bogactwo informacji dotyczy wszystkich aspektów końskiej pasji - szczegółowo przedstawione zostały kwestie związane z ekwipunkiem jeździeckim, opisano też przystępnie poszczególne etapy pracy z koniem w szkółce jeździeckiej, szczeble jeździeckiej kariery;), sporty jeździeckie tak chętnie podziwiane przez bez mała wszystkich (nic dziwnego, koń zachwyca swą gracją, pięknem, proporcjami, mądrością...)

Ale to nie tylko pozycja dla przyszłych dżokejów;) Wspomniane wcześniej tematy poprzedzone zostały rozdziałami poświęconymi koniom i kucom, przybliżają odbiorcy rasy tych zwierząt. Poznamy budowę konia, dowiemy się, jak określić jego wiek, autorzy przedstawiają też cykl życia konia, historię jego udomowienia, umaszczenie i odmiany... A wszystkie poruszone kwestie zostały dokładnie zilustrowane, a ściśle rzecz ujmując - zobrazowane na fotografiach, zatem w najlepszy możliwy sposób, pozwalający czytelnikowi zdobyć solidną wiedzę. 

Polecam
Katarzyna


"Konie i kuce. Baza faktów"
Autor: Sandy Ransford
Zdjęcia: Bob Langrish 
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 224
Format: 18x22 cm
ISBN:  978-83-7708-439-7Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Komentarze