Fisher Price - książeczki dla maluszków - radosna "nauka";)Co podsunąć maluchom ciekawym świat? Książeczki ten świat przybliżające! O tym, że warto czytać maluchom, nie trzeba nikogo przekonywać, a że dobrze jest to robić jak najwcześniej przekonać się można bardzo łatwo - czytanie uspokaja i wycisza, ale też dostarcza wiedzy, wzbogaca słownictwo. Ileż potencjalnie niebezpiecznych sytuacji można zażegnać, jeśli się ma na podorędziu książkę! Jeśli nudno, jeśli jakaś przykrość spotka malucha, niefortunny upadek czy konieczność szczepienia, to panaceum na wszelkie smutki będzie właśnie ciekawa lektura pozwalająca zapomnieć o tym, co niemiłego się przydarzyło. 

Pierwsze książki maluchów to specyficzne pozycje - miękkie, materiałowe, z przeróżnymi elementami do manipulowania, wodoodporne - do kąpieli, bo nie zawsze obcowanie z wodą to czysta przyjemność;), no i oczywiście kartonowe pozycje o przeróżnej treści. Wszystkie opracowane są w sposób zapewniający bezpieczeństwo małych odbiorców - takie są książeczki Fischer Price - grube kartki z pewnością nie zostaną zniszczone, a zaokrąglone rogi gwarantują, że nie dojdzie do nieprzyjemnego wypadku.

Pierwsze książki, dla paromiesięczniaków, prezentują proste kształty, ograniczoną paletę barw. Percepcja malucha pozwala docenić wyraziste przedstawienia, mało skomplikowane rysunki, grube kontury. Z czasem te umiejętności rozwijają się, zatem gdy pociecha ma już za sobą zdmuchnięcie pierwszej świeczki na torcie, warto podsunąć książeczki wprowadzające różne pojęcia, pokazujące otaczający świat czy nieco dalsze okolice, jak choćby ukochana wieś i zwierzęta gospodarskie. 

Zresztą zwierzęta to najulubieńsi bohaterowie publikacji dla maluchów (i nieco starszych także;)). Te domowe, te gospodarskie, leśne, egzotyczne... Fascynują, zachwycają, maluchy z radością naśladują odgłosy, rozpromieniają się widząc takie okazy na żywo;) Tę wielką miłość do fauny wykorzystać można do przybliżenia przeróżnych treści - i zabieg ten został właśnie zastosowany w książeczkach z serii Fisher Price. 

Sympatyczne zwierzątka z pewnością przykują uwagę maluchów. Podobne wizerunki postaci znają z przeróżnych zabawek sygnowanych przez tę firmę. Teraz dzięki nim najmłodsi poznają kolory i kształty, nauczą się liczyć do pięciu, zaskoczą ich rodzice naśladujący dźwięki wydawane przez zwierzęta. Potem rzecz jasna i maluchy będą te dźwięki powtarzać - podobnie jak i treści z pozostałych książeczek z serii. 

Każda z tych publikacji to ciekawa propozycja zabawy, nauki: dobór dźwięków jest niebanalny, sympatyczne zwierzęta wprowadzające cyfry są przedstawione w uroczym otoczeniu, każde zwierzątko zostało określone przymiotnikiem, zatem to wzbogacające treść wiadomości. Kolory także wprowadzono poprzez wizerunki zwierzątek, zatem nauka barw może być jednocześnie nauką nazw zwierząt. A liczba kształtów naprawdę imponuje! Na początku wprowadzane są pojedynczo, towarzyszy im niebanalny deseń wykonany z wykorzystaniem danego kształtu. Na samym końcu zajdziemy wiele kolejnych, zatem to raj dla przyszłych matematyków;)

Ładne, przykuwające uwagę i niedrogie - nowe publikacje Wydawnictwa Olesiejuk są sympatycznym pomysłem na przybliżenie naszym maluchom otaczającego ich świata i wielu ważnych pojęć.

Polecam
Katarzyna "Fisher Price. Kolory", "Fisher Price. Dźwięki", "Fisher Price. Kształty", "Fisher Price. Liczby"
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: Olesiejuk
Oprawa: twarda całokartonowa
Liczba stron: 10
Format: 18,5x13 cm
ISBN: 978-83-274-6058-5, 978-83-274-6059-2, 978-83-274-6061-5, 978-83-274-6060-8Książkę można kupić w sklepie internetowym www.swiatksiazki.pl. Znajduje się tam cała, dostępna aktualnie oferta Wydawnictwa Olesiejuk, a rabaty bardzo często osiągają 30%. Książki zamówione przez sklep internetowy można bezpłatnie odbierać w sieci sklepów Księgarnie Świat Książki na terenie całej Polski.

Komentarze