"Rymowane opowieści o niezwykle śmiesznej treści" - dla ponuraków i wesołków:)Ach, nieskrępowana wyobraźnia najmłodszych! Karkołomne perypetie, z których wychodzą bohaterowie opowiadanych przez nich historii to gotowy scenariusz na film dla ludzi o mocnych nerwach - albo dla wielbicieli fantastyki;) 

Dzieci uwielbiają takie historie, które wprowadzają je w świat, gdzie wszystko jest możliwe, najbardziej nieprawdopodobne zdarzenia zyskują swą realizację, ożywają przedmioty, dorosłe osoby zachowują się nieco absurdalnie, zwierzęta wyrażają swoje zdanie, w świat pełen niezwykłych istot, zabawnych zbiegów okoliczności, świat na opak. 

Kolejna pasja kilkulatków to rymowanie;) Przyjaciółka Młodszej zrymowała jej imię z łupinką;) i tak często ją nazywała. Zresztą i w starszym i w starszym wieku lubimy coś sobie ad hoc zrymować;) - "córeczki-kluseczki", "kota-niecnota":) To chyba powszechna skłonność, którą przejawiamy w chwilach przypływu dobrego humoru. Dlatego wiersze oparte na rymie, rytmie tak łatwo zapadają w pamięć, najmłodsi słuchają ich z przyjemnością, dopowiadają rymujące się słowa. 

Dlatego nie zdziwi na pewno nikogo niezwykle gorące przyjęcie nowej pozycji Wydawnictwa Skrzat - "Rymowanych opowieści o niezwykle śmiesznej treści"! Historyjki w niej zebrane łączą te ulubione elementy najmłodszych - treść jest zabawna, oparta na niezwykłych pomysłach, prześmiesznych zdarzeniach, zaś forma to tak lubiana przez dzieciaki rymowana proza. Gdy dodamy do tego sympatyczne, pełne humoru ilustracje autorstwa Agnieszki Semaniszyn-Konat. 

Mamy w naszej biblioteczce parę książek autorstwa Doroty Gellner, które dostarczają nam wiele radości - i to tak było nawet w tych trudniejszych chwilach, ale z takie pozycje trudno odłożyć;) Żywo pamiętam pobyt z Młodszą w szpitalu, choć to niemal rok temu - czytałyśmy niektóre pozycje na okrągło, zatem warto mieć większy wybór, by urozmaicać sobie lekturowe seanse;)

Książka autorstwa Danuty Zawadzkiej to znakomita następczyni innych tego typu lektur - zbiorów przezabawnych opowieści pisanych rymowaną prozą. Zaskakuje, skłania do bujania w obłokach, bawi, poprawia humor, motywuje do snucia własnych niezwykłych historyjek;)

Polecamy
Katarzyna i Młodsza"Rymowane opowieści o niezwykle śmiesznej treści"
Autor: Danuta Zawadzka
Ilustrator: Agnieszka Semaniszyn-Konat
Wydawnictwo: Skrzat 
Oprawa: twarda
Liczba stron: 48
Format: 24x21 cm
ISBN:  978-83-7915-383-1


 

Komentarze