Winx - czarodziejki zapraszają do modowych eksperymentów!:)Wprawdzie i chłopakom nie jest obojętne, jakie ubrania noszą, ale to zdecydowanie temat dla dziewczynek - w nim się realizują już od najmłodszych lat;) Desenie, zdobienia, dobór kolorów - to wszystko jest ważne w odniesieniu do własnej garderoby, ale kreatorskie zapędy widać w pracach plastycznych tworzonych na zadany temat (ach, jak intrygująco może wyglądać pani Wiosna!;)), ale i z potrzeby serca. Te księżniczki, królewny, koleżanki w odświętnych kreacjach sportretowane, ba - rodzicielka również bywa przedstawiana, a z prac tych wynika, że powinnam nosić o wiele bardziej kolorowe stroje, śmiało łączyć desenie i zadbać o wyrazistą biżuterię;)

Młodsza ostatnio cierpi na nadmiar czasu - siostra odrabia lekcje, chodzi na dodatkowe zajęcia - szkoła to sporo nowych obowiązków. Co zatem ma robić zerówkowicz? Na tapecie są teraz wszelkie książeczki aktywizujące, z naklejkami, z zadaniami, kolorowanki.Wreszcie doczekały się swoich pięciu minut i są pracowicie wypełniane. Ten przyjemny wypełniacz wolnych chwil pokazuje dobitnie preferencje córki - miło rozwiązuje się różne zadania, łamigłówki to przemiłe zajęcie - choć trzeba prosić kogoś o odczytanie polecenia... Zatem najprzyjemniejszą formą rozrywki (i nie tylko - bo wiele zalet tego zajęcia znajdziemy - o czym za chwilę) są takie propozycje jak nowe książeczki z bohaterkami Winx! 

To jeden z wabików, który ma już ugruntowaną pozycję na rynku publikacji dla najmłodszych - żywa reakcja młodych odbiorców na wciągający i emocjonujący serial to okazja do przedłużenia tej sympatii dzięki rozmaitym pozycjom książkowym. Przybliżają one fabułę, kontynuują przygody bohaterów, które i na papierze potrafią być doskonałą rozrywką! Przedszkolaki i uczniowie klas początkowych szczególnie cenią rozmaite książki aktywizujące. 

"Koloruj z Winx" oraz "Baw się modą" to publikacje, które ucieszą każdą fankę serialu, ale nie tylko osóbki pasjonujące się walką dzielnych czarodziejek z broniących magicznego wszechświata przed siłami zła te pozycje zafrapują - to książki-wyzwania, rozbudzające kreatywność, zachęcające do twórczego zestawiania kolorów, deseni, do eksperymentów modowych, realizowania najoryginalniejszych pomysłów tej materii dotyczących. 

Już pierwszy rzut oka na te pozycje sprawił, że dziewczyny rozpromieniły się. Niedawno Młodsza świętowała urodziny i w prezencie od kolegi dostała grę, której bohaterkami są czarodziejki Winx. Tam też zadaniem małej użytkowniczki jest między innymi stworzenie ciekawej, niebanalnej kreacji. Tworzenie ich dostarczyło sporo emocji, bo wcale nie tak łatwo jest zasłużyć na aprobatę wymagających sędziów;) Ale w grze komputerowej mamy do czynienia z gotowymi elementami - w książeczkach "Koloruj z Winx" oraz "Baw się modą" wyobraźnia twórczyń może się w pełni rozwinąć i zaprezentować!

Kolorowanki to całostronicowe albo zajmujące dwie stronice rysunki bohaterek. Sporo miejsca do działania! Czarodziejki mają wymyślne fryzury, oryginalne stroje, wiele tu detali, zatem kolorowanie nie tylko pomoże rozwinąć wyobraźnię, poeksperymentować z doborem kolorów, to też okazja, by poćwiczyć precyzję, staranność wykonania rysunku. Już dawno żaden "kolorowankowy" temat nie spotkał się z tak gorącym przyjęciem - obie dziewczyny zafrapowało wymyślania kreacji, dodawanie barw wizerunkom ulubionych bohaterek.

Bardzo ciekawą propozycją są książki "Baw się modą" - czarodziejki nie tylko walczą z wrogimi osobnikami, w "wolnych chwilach";) spędzają czas jak wszystkie młode dziewczyny - na zakupach, z przyjaciółkami, rozwijając swoje pasje... Jaki strój pasuje na każdą z tych okazji? Obok sylwetek bohaterek znajdziemy wskazówki - jakie elementy stroju będą pożądane w danej sytuacji, a które będą zupełnie nietrafnym wyborem. To doskonały punkt wyjścia do rozmów, zwłaszcza gdy czasem w naszym codziennym życiu pojawiają się spory doboru ubrań dotyczące. Ale nie tylko naklejki cieszą małe użytkowniczki! "Baw się modą" to okazja do pokazania własnych pomysłów odnośnie wizerunku. W środku książek oprócz stron z nalepkami znajdziemy szablony, które posłużą do odrysowania strojów - potem można je dowolnie pokolorować, ozdobić, nieco zmodyfikować. To sposobność, by poćwiczyć koordynację, bo wycinanie bywa problemem (coś o tym wiemy...), a takie elementy wycina się jakoś przyjemniej niż figury geometryczne;) Do tego budzi się pomysłowość, wszak strój ma pasować na konkretną okazję! Jaki fason dobrać do zaproponowanych elementów? Czy kolorystyczne eksperymenty do dobry pomysł, czy lepiej postawić na monochromię?;) Mnóstwo dylematów, z których wynikają i konkretne umiejętności, i wiele radości. Czas najprzyjemniej spędzony - tak bardzo jest to miłe, że wieczorami zdarzają się małe sceny, gdy bezduszni rodzice nie zgadzają się, by jeszcze jedną kreację stworzyć, wszak dopiero za dwadzieścia dziesiąta...;)

Polecamy
Katarzyna i dziewczynki


"Koloruj z Winx. Część 1"
"Koloruj z Winx. Część 2"
"Winx. Baw się modą 1"
"Winx. Baw się modą 2"
Autor: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wilga
Oprawa: miękka
Liczba stron: 24 (kolorowanki), 16 (kreatywne)
Format: 21 x 29,5 cm


Komentarze